U finalu Kupa Srbije u rukometu, za dame, snage će sutra od 18 časova odmeriti Jagodina i Naisa. U prvom polufinalnom meču u kome su se sastali Jagodina i Bor dileme nije bilo. Jagodina je slavila očekivanu pobedu rezultatom 31:19, poluvreme 19:10. Iskusnija i kvalitetnija ekipa iz Jagodina odigrala je rutinsku utakmicu, čuvajući snagu za finale u kome će imati mnogo teži posao.

Jagodinke su do pobede vodile Jelena Đurašinović, koja je bila nesavladiva na golu, Tanja Ašanin sa 7 pogodaka i Aneta Adžić, Teodora Majkić, Olivera Vukčević i Nataša Lovrić sa po 5 pogodaka. U gostujućoj ekipi istakla se Marina Glišović sa 7 pogodaka.

U drugoj utakmici između Naise i Bekamenta, bilo je nešto neizvesnije. Posle prvih 15-ak minuta nije delovalo da ćemo prisustvovati dramatičnoj završnici jer su Nišlijke već u 11. minutu imale 9:2, a samo pet minuta kasnije bilo je 14:5. Tada je trener Bekamenta Saša Bošković, zbog žestokih prigovora na račun sudijskog para Miloš Javtić i Đorđe Jevtić, dobio najpre žuti, a nakon toga i crveni karton. To nije pomoglo njegovim devojkama koje su na poluvreme otišle sa velikih sedam golova zaostatka 19:12. Međutim, devojke iz Bukovičke Banje nisu se predavale. Igrao se 47. minut kada je na semaforu bilo 21:18 za Naisu, a devet minuta pre kraja uspele su da se primaknu na dva gola manjka – 22:20. Ukazanu priliku rukometašice Bekamenta nisu uspele da iskoriste. U poslednjih nekoliko napada odgovornost je preuzela, do tog trenutka, najbolja igračica Bekamenta sara Garović. Na njenu i žalost njenih saigračica, nijedan njen udarac na gol, a bilo ih je četiri, završio je, ili pred gola, ili odbranama niških golmanki. Na kraju 27:23 pobeda Naise koja je umela da sačuva prednost stečenu u prvih 30 minuta.

Čestitam mojim saigračicama na pobedi. Dobro smo otvorile utakmicu, igrali smo dobro u odbrani i iz te jake odbrane davali smo lake golove. Izgleda da smo se opustile u nastavku i došlo je do neizvesne završnice. Iako imamo manje vremena za odmor mislim da ćemo imati snage za sutrašnje finale jer imamo veliku želju da dođemo do pobede – rekla je Katarina Radović, najbolja igračica drugog polufinalnog meča.

Zadovoljan sam kako smo igrali u prvom poluvremenu. U drugom smo imali veliki pad u igri. Igrali smo borbeno, inteligentno, inventivno u prvom poluvremenu i zato je bio takav rezultat. Kao da su se moje igračice uplašile pobede u drugom poluvremenu. Zato sam im sada rekao da ne smeju da se boje pobede. U prvom poluvremenu smo dali 19, a u drugom samo 8 golova. Ipak, čestitam devojkama na borbenosti i svemu onome što su danas pružile. Ja mislim da je filane trebalo da se igra posle dana šauze jer Jagodina je odigrala jednu laganaiju utakmicu u kojoj se unapred znao pobednik. Međutim, ako želimo Kup moramo da imamo snage za tako nešto. Devojke su željne trofeja i ako igramo kao prvih 20 minuta protiv Bekamenta, nadam se najboljem – smatra trener Naise Ljubomir Obradović.

U pobedničkoj ekipi najefikasnija je bila Simona stojanovska sa 6 pogodaka, gol manje postigla je Srna Sukur, a po četiri puta u listu strelaca upisale su se Marija Filipović i Ivana Gakidova. Kod rukometašica Bekamenta 8 pogodaka postigla je Sara Garović, a 6 je dodala Kristina Cvijanović

Sutrašnje finale igra se od 18 časova u Sportskoj hali Smederevo.