Odbojkaši Smederevo Carine pretrpeli su četvrti ovosezonski poraz, drugi na domaćem terenu. U šestom kolu Prve lige Srbije, Jedinstvo iz Stare Pazove slavilo je u Smederevu rezultatom 3:2, po setovima 25:23, 22:25, 25:23, 22:25 i 15:10. Rezultat u prva četiri seta dovoljno govori kakvoj smo odbojkaškoj predstavi prisustvovali. Možda bi ce otok meča bio drugačiji da u prvom setu kod rezultata 24:23 za goste, glavni sudija susreta nije pokazao tehničaru Smedereva Dušanu Đorđeviću crveni karton što je istovremeno značilo poen za goste. Rezultatska neizvesnost viđena je i u drugom setu. U završnici mnog su se bolje snašli domaći odbojkaši. U trećem peroidu iskustvo gostiju je prevagnulo da ovaj set reše u svoju korist. To nije obeshrabrilo ekipu Petra Petrovića. Smederevci su smogli snage da odvedu utakmicu u odlučujući peti set. Nažalost, iskustvo gostujuće ekipe došlo je od izražaja u tim trenucima. Bez većih problema su napravili četiri poena razlike i relativno mirno došli do slađeg dela kolača.

Mi moramo da budemo kao jedan na terenu. Kada neko krene da se raspravlja sa trenerom ili saigračem, automatski krećemo da padamo. Tako je bilo u prvom setu kada je Đorđević dobio crveni karton. Možda smo mogli da dobijemo taj period utakmice i da na kraju slavimo. To je ono što se desava sa ludim glavama. Koliko god ja pričao da se fokusiraju i koncentrišu na svoju igru, to je, koliko ja vidim, prosto nemoguće. Razumem, većina su mladi igrači i iskreno verujem u njih. Čekam taj trenutak da psihički sazru. Sledi nam teško gostovanje u Velikom Gradištu. Očekujem tešku utakmicu, ali to su utakmice gde moramo da tražimo šansu za pobedu. VGSK krasi odlična odbrana, strpljenje u igri ekipe koja je mlada, ali koja godinama igra u istom sastavu. Moraćemo da “pustimo” krv na terenu ne bi li dobili tu utakmicu – smatra trener domaćih Petar Petrović.

Iako još mnogo ima da  se igra u smederevskom prvoligašu razmišljaju o pojačanju. Razlog ne treba tražiti samo u krizi igre i rezultata, već u činjenici da trener i igrač Petar Petrović mora na operaciju ramena posle čega sledi oporavak od tri do četiri meseca.

Najverovatnije ćemo na sledećem sastanku Upravnog odbora da pričamo na temu pojačanja. Moraćemo da reagujemo. Ja ću morati na operaciju zbog avulzije koja mi stvara ogroman bol tokom pokušaja da smečujem. Posle operacije mi sleduje oporavak od tri do četiri meseca. Od sezone nema ništa iako sam pokušao da treniram. Dok ne odem na operaciju, pokušaću da koliko – toliko pomognem ovim mladim momcima, pre svega na psihološkom planu – rekao je posle utakmice Petar Petrović.

Na tabeli Prve lige Srbije, posle šest odigranih kola vodi Metalac Takovo sa maksimalnim učinkom. Slede Novi Sad, Karađorđe i Spartak iz Ljiga sa po pet pobeda. Smederevo je osmo sa dve pobede i šest bodova.