derbi Prve lige grupa Centar između rukometašica Mladog radnika i Beograda opravdao je očekivanja. Posle uzbudljivih 60 minuta na kraju su se radovale gošće koje su pobedom u Dvorani Smederevo, rezultatom 28:26 najverovatnije obezbedile titulu jesenjeg prvaka lige.
Domaće rukometašice odlično su otvorile utakmicu i veoma brzo došle su do četiri gola prednosti (5:1). Beograđanke su brzo prepolovile zaostatak na 6:4, ali je usledio novi nalet ekipe Jovice Petkovića za 9:5. Usledio je je period rastrzane igre obe ekipe, ali u finišu su se bolje snašle rukometašice Beograda. Posle 30 minuta domaćin je imao minimalnu prednost 12:11. Rezultatske neizvesnosti je bilo sve do 37. minuta i rezultata 15:15. Rukometašice Mladog radnika napravile su nekoliko grešaka u napadu, odigrale slabo u odbrani i Beograđanke su se odlepile na pet golova razlike 24:19.
Radinčanke se nisu predavale i minut pre kraja došle su na samo gol zaostatka 27:26. Na njihovu nesreću, smirenije i svežije gošće uspele su da preko raspoložene Vladislave Rogulje postignu pogodak za konačnih 28:26.

Spremali smo se dve nedelje za ovu utakmicu. Dobra su ekipa, atletski odlično izgledaju i njihova prednost je što redovno treniraju. Mi imamo tri studentkinje i jednu srednjoškolku u Beogradu i bukvalno se viđamo vikendom. Kod njih se najviše video nedostatak snage jer nisu mogle da prate ritam ekipe Beograda. Lako smo ispustili četiri razlike, a kada su one u drugom poluvremenu povele sa pet razlike bile je evidentno da ćemo teško da ih stignemo. Na sve to nadovezala se povreda Milice Ristić i epilog je bio očekivan – ističe posle utakmice trener rukometašica Mladog radnika Jovica Petković.
U ekipi Mladog radnika najefikansija je bila Nina Ninić sa 8 pogodaka. Po pet puta u listu strelaca upisale su Ivana Paločević i Milica Ninić. Kod Beograđanki nezaustavljiva je bila Vladislava Rogulja sa 9 pogodaka.
U narednom kolu rukometašice Mladog radnika gostuju Rudaru u Kostolcu koji u dosadašnjih šest kola nije zabeležio nijednu pobedu.