Smederevski odbojkaši vezali su treću uzastopnu pobedu. Posle trijumfa u Valjevu i prve pobede na domaćem terenu nad Klekom, u poslednjem kolu jesenjeg dela prvenstva odbojkaši Smederevo Carine trijumfovali su na gostovanju u Velikom Gradištu. Ekipa Dušana Kalinića je posle veliklog preokreta slavila pobedu rezultatom 3:2. Domaćin je prva dva seta rešio u svoju korist rezultatom 25:11 i 26:24. Smederevci su tada pokazali karakter i posle velike borbe uspeli da osvoje tri naredna seta. Bilo je 25:17, 25:21 i 25:11.

Bila je ovo peta pobeda smederevskih odbojkaša, a četvrta na terenu rivala. Ovom pobedom OK Smederevo Carina popravio je poloćaj na tabeli i do nastvaka prvenstva, 28. januara, boraviće na solidnom osmom mestu na tabli sa 12 bodova. Do pre samo tri kola izgledalo je da smederevskim odbojkaškima predstoji borba za opstanak. Sada je situacija znatno povoljnija i čini se da je, bar što se Smederevaca tiče, prava šteta što je počela zimska pauza. Na tabeli vodi Karađorđe sa maksimalnim učinkom, sledi Jedinstvo sa jednim i Novi Sad sa dva poraza.

U prvom kolu nastavka šampionata OK Smederevo Carina sastaje se sa Mladenovcem na njihovom terenu.