Utakmicama 22. kola danas je završeno prvenstvo Super B lige Srbije Sever-Centar. Prvak i novi član Arkus lige je Jugović iz Kaća koji je u poslednjem kolu, očekivano, slavio u Beogradu nad Voždovcem rezultatom 29:19. Rukometaši Smedereva ovosezonsku trku su okončali na mestu broj dva, sa bodom zaostatka u odnosu na prvaka iz Kaća. U poslednjem kolu Smederevci su rutinski, sa pola gasa, pobedili mladu ekipu Vrbasa sa 35:33, poluvreme 21:13.

Pobednik utakmice odlučen je u prvom poluvremenu kada su domaći imali osam golova prednosti, a u nekoliko navrata na početku drugog dela igre i devet golova viška. Trener smederevskih igrača iskoristio je ubedljivu prednost da pruži priliku svim igračima što su borbeni gosti iskoristili da poraz smanje na pristojna dva gola zaostatka.

U ekipi Smedereva najefikasniji su bili Jevđenović i Jokić sa po 6 pogodaka. Po četiri puta u listu strelaca upisali su se Stojković, Marjanović i Drobnjak. U domaćoj ekipi, osim Bešira koji nije ulazio u igru i trojice golmana, svi ostali igrači su se upisali u listu strelaca. U gostujućoj ekipi Kovačević je postigao 9, a Marković gol manje.

Ako je za utehu, ekipa Nenada je jedina u ligi koja je osvojila maksimalan broj poena na domaćem terenu. Jugović je remizirao sa Kolubarom, a Lazarevčani su kao odmaćini poraženi od Jugovića. Ipak, Smederevce su plasmana u elitu koštala slabija izdanja u Lazarevcu i Kaću, kao i nedavni poraz u Plani. Doduše, da je protivnik Moravi bio slavni Pari Sen Žermen teško da bi izbegao poraz. Smederevci imaju i nemaju za čim da žale. Ušli su u prvenstvo kao ekipa koja se sezonu pre ove borila za opstanak. Niko ih nije video u krugu ekipa koje će konkurisati za najviši plasman. Smederevci su ih demantovali i pokazali da se u gradu na Dunavu igra dobar rukomet. Iskustva iz ove sezone biće zalog da se slične greške i propusti ne dešavaju u sezonama koje slede.

Iz lige su ispali Jedinstvo iz Novog Bečeja, Lavovi iz Bačke Palanke i Mačva iz Bogatića.