Rukometaši Smedereva su u prvom delu sezone zabeležili samo jedan poraz, odnosno imali su dva boda manje od maksimalno mogućeg broja. Posle samo tri kola u drugom delu već imaju tri izgubljena boda. Poraz od Jugovića i danas (ne)očekivan remi sa Lavovima u Bačkoj Palanci. Utakmica je završena rezultatom 28:28, poluvreme 16:13 za ekipu Nenada Martića.

Ništa nije nagoveštavalo ovakav razvoj događaja na terenu. Smederevci su u prvom poluvremenu kontrolisali igru i rezultat. Domaćin je, tokom prvog poluvremena, samo jednom imao nerešen rezultat, 7:7. Sa druge strane, Smederevci su u završnici prvog poluvremena imali 16:12 ali su domaći u finišu smanjili na tri gola zaostatka. Kada se očekivala slična slika u nastavku, smederevski rukometaši su stali. Posle samo četiri minuta nastavka bilo je 17:17. Osokoljeni domaćini nastavili su da pogađaju mrežu gola Smedereva i u 53. minutu dolaze do velika četiri gola prednosti 27:23. Smederevci se nisu predavali i na dva minuta pre kraja utakmice stižu do izjednačenja – 27:27. Lavovi su poveli sa 28:27, a onda usledio je pogodak Marjanovića za izjednačenje. U poslednjem minutu Smederevci su imali dve prilike za pobedu. Prvu je propustio Bešir sa desnog krila, a u poslednjim sekundama kapiten Jokić je sa levog krila propustio idealnu priliku da ispravi sve greške iz prethodnog dela utakmice. Nažalost, njegov udarac završio je na desnoj stativi gola domaćih.

– Ostali smo bez boda u Bačkoj Palanci posle jedne , recimo, “čudne utakmice”. Odlično smo počeli, vodili čitavo poluvreme a onda na početku drugog – gašenje. Domaćin je otišao čak i na plus 4. Dobra stvar je što smo se i tada “vratili u igru” ali ipak nismo imali koncentracije za pravu završnicu. Ostaje žal za tim bodom ali nije vreme za predaju već da radimo i idemo dalje. Verujem da će nam se sve ovo i “vratiti” na nekoj od sledećih utakmica. Sa druge strane, ne bi trebalo zaboraviti da smo igrali bez Bugarinovića, Kojića i Darka Stojkovića. Naravno da to nije opravdanje jer mislim da smo morali da pobedimo i bez njih ali eto, ovog puta je nedostajalo i malo sreće možda – raportirao je posle utakmice Nenad Martić.

Najefikasniji u ekipi Smedereva bio je Marjanović sa 8 pogodaka. Jevđenović je postigao 5, a po četiri puta u listu strelaca upisali su se Bojić i Bešir. U domaćoj ekipi, bolji od ostalih bio je Čupković sa 5 pogodaka. U narednom kolu Smederevo na svom terenu dočekuje ekipi Sivca, koja je pre dve nedelje otkinula bod Kolubari. Posle 14 odigranih kola vodi Kolubara sa 25 bodova. Smederevo je drugo sa dva boda manje, a Jugović na trećem ima 22 boda, ali i utakmicu manje.