Na premijeri u Super B ligi, pred svojom publikom, rukometaši Smedereva su pretreli ubedljiv poraz od Kolubare iz Lazarevca rezultatom 32:21, poluvreme 16:11. Gosti iz Lazarevca sasvim zasluženo odnose dva boda iz Smedereva. Nadvisili su domaćina u svim segmentima igre.  Na drugoj strani, domaći su od početka ušli nekako bojažljivo u ovaj okršaj. Kao plod takve igre usledile su brojne greške u dodavanju, promašeni ziceri, a kad se tome doda da ni golmani nisu imali svoje veče onda je sasvim razumljivo što su gosti na poluvremenu imali pet golova viška. Malobrojna publika u sali OŠ Dimitrije Davidović ostala je uskraćena za bolju igru domaćina u drugih 30 minuta. Prilično bezidejno i sa igrom, uglavnom, jedan na jedan, pokušavali su domaći da dođu do gola gostiju. Sve to je lako neutralisala odbrana Lazarevčana, a ako bi na trenutak popustila na golu je bio odlični Marko Mrdović.

Kako su Smederevci igrali najbolje govori podatak da je jedan od najiskusnijih u redovima ekipe Nenada Martića, kapiten Marko Jokić svoj prvi i jedini pogodak  na utakmici postigao u 38. minutu. Jedina svetla tačka u ekipi Smedereva bio je Aleksa Maksić. Levokrilni napadač domaćih postigao je devet pogodaka. Nešto bolji golgeterski učinak imao je iskusni Zoran Đurković sa 4 pogotka, ali većina u trenucima kada je pobednik već bio poznat.

Na drugoj strani, u ekipi Lazarevca nije bilo slabog mesta. Punili su mrežu domaćih sa svih pozicija. Prednjačio je odlični srednji bek Nikola Stamenković sa 6 pogodaka. Sa krila su se istakli Radovanović sa 6 i Vujošević sa 5 pogodaka. Odličan je bio i kružni napadač Krupniković koji je sva četiri pogotka postigao u drugoj polovini drugog poluvremena.

Moramo još mnogo da radimo. Niko od nas nije zamišljao i veorvao da mođemo lako do bodova u susretu sa Kolubarom. Naravno, nismo se unapred predali, ali imali smo veliki problem sa realizacijom u prvom poluvremenu. Ipak, čini mi se da se previše bojimo rivala. Kao da ne verujemo u svoje kvalitete i zbog toga dolazimo u ovakvu situaciju. Nije strašno izgubiti od Kolubare. Jeste problem što smo doživeli poraz sa dvocifrenom razlikom. Zato moramo mnogo da radimo, da se menjamo u glavi jer smo ušli u mnogo ozbiljniji rang takmičenja. Ovo nam je prva godina i trebaće vreme da se priviknemo. Ima ovde ekipa sa kojima ćemo moći da se nadigravamo i da ih pobeđujemo. Jedini mi je krivo što nije bilo više publike. Ovaj rang takmičenja zaslužuje više publike – smatra Nenad Martić trener smederevskih rukometaša.

Posle dva kola Smederevo je bez osvojenog boda što i nije toliko strašno. Međutim, ovi porazi imaće svoju svrhu ako u nastavku prvenstva domaći poprave svoj pristup rivalima. Bez obzira što su novajlije ne bi trebalo toliko da respektuju protivnike. Tim Kolubare je definitivno mnogo jači rival i jedan od kandidata za sam vrh tabele, ali ipak se čini da su domaći mogli i morali da pruže jači otpor. Prilika za poravni biće u narednom kolu kada bi Smederevci trebalo da se u Požarevcu sastanu sa istoimenim domaćinom. Međutim, Požarevljani već dve utakmice nisu odigrali i pitanje je da li će odigrati sa komšijama iz Smedereva.

Pre utakmice organizovana je mala svečanost. U znak zahvalnosti za veliku pomoć RK Smederevo i organizaciji međunarodnog turnira Trofej Smedereva, članu gradskog veća Jasmini Vojinović sekretar RK Smederevo Marina Savić uručila je na poklon rukometnu loptu.