U prvoj utakmici trećeg kola Plej aut lige, košarkaši Smedereva u petak su pred svojim navijačima pobedili ekipu Radničkog rezultatom 89:82, po četvrtinama 26:22, 21:20, 20:18 i 20:20.

Kad je bilo najpotrebnije košarkaši Smedereva su odigrali jednu dobru utakmicu. Pobedom nad ekipom iz Valjeva smederevski košarkaši i dalje imaju realne šanse za opstanak u ovom rangu takmičenja.

Smederevci su od početka susreta gostima stavili do znanja da ih interesuje samo pobeda. Na krilima nezadrživog  kapitena Jakovljevića, kome je pomagao mladi Nemanja Nikolić, sredinom prve četvrtine ekipa Ivana Mijatovića stekla je lepih deset poena prednosti. Nažalost, kao i mnogo puta ranije, usledile su neshvatljive greške što su iskusni gosti umeli da kazne i serijom 8:0 dođu na samo koš zaostatka. Ipak, za razliku od nekih prethodnih utakmica, Smederevci su uspeli da odbace nalet gostiju i ponovo sredinom druge četvrtine dolaze do veliku 12 poena prednosti.

Neiskustvo, umor nosilaca igre i nekoliko nerezonskih napada domaćih bili su dovoljni da Valjevci uoči poslednjih 20 minuta smanje prednosti Smedeevaca na samo 5 poena. Pauza je dobro došla košarkašima Smedereva koji u drugih 20 minuta nisu dozvolili gostima da ozbiljnije priprete. Uspevali su košarkaši Radničkog u nekoliko navrata da se približe na 4-5 poena zaostatka ali snage za potpuni preokrtet nisu imali.

Mnogo nam znači pobeda protiv iskusnih Valjevaca. Živi smo i dalje. Nastavljamo da se borimo za opstanak.Momci su borbenošću nadoknadili nedostatak iskustva. Od početka do kraja smo kontrolisali igru i rezultat i zasluženo pobedili. .Đorđe Jakovljeivć je kjapitenski odigrao, kao i na prošloj utakmici, odlično je odigrao mladi Nikolić, najmlađi igrac u našem sastavu.  Danas smo najviše ličili na tim. Slede dva gostovanja i ako bi uspeli da pobedimo značajno bi povećali šanse za opstanak – kaže trener smederevskih košarkaša Ivan Mijatović.