Smederevski košarkaši ostvarili su vrednu pobedu u borbi za opstanak u Prvoj ligi Zapad. Smederevci su na gostovanju u Šapcu pobedili domaćina MO 15 sa 89:83, posle produžetka. U regularnom delu bilo je 76:76, po četvrtinama – 21:19, 16:20, 21:21, 18:16 i 13:7. U vrlo neizvesnoj i izjednačenoj utakmici, pobednik je odlučen u dodatnih pet minuta u kojima je odlično odigrao Lazić koji je u tom delu utakmice postigao 10 poena, od ukupno 28 sa koliko je završio utakmicu. Trener smederevskih košarkaša bio je vrlo zadovoljan izdanjem svoje ekipe i naglašava da je ovo prvi put da su gostovali u kompletnom sastavu.

Prva pobeda na gostovanjima ove sezone, izvojevana nakon produžetka. Odlična utakmica protiv odličnog protivnika i pobeda koja nam mnogo znači u borbi za opstanak. Ovo je bilo prvo gostovanje na kojem smo bili kompletni i sigurno je i to jedan od razloga dobre partije koju smo pružili. Nadam se dobroj igri i u narednoj utakmici kada gostujemo Loznici – rekao je posle utakmice Ivan Mijatović.

Pored Lazića, koji je utakmicu završio sa 29 poena, istakao se Rnić sa 21 poenom. Posle ovog kola Smederevo na tabeli pelj aut lige zauzima sedmo mesto sa 4 pobede koliko na šestom ima i Sloga iz Kraljeva. Na začelju je Priboj sa dva trijumfa.