I pre utakmice pretposlednjeg kola Plej aut lige za opstanak u Prvoj srpskoj ligi, znalo se da košarkaši Smedereva nemaju mnogo izgleda za opstanak. Na gostovanju u Kosjeriću domaća Crnokosa slavila je pobedu rezultatom 85:79, po četvrtinama 18:16, 27:15, 17:25 i 23:23. Slabo izdanje u drugoj četvrtini koštalo je Smederevce poraza koji ih vodi u poslednji trang takmičenja iz koga su se prošle godine administrativnim putem vratili u Prvu srpsku ligu. Posle ovog poraza ostaje samo nada da se kroz neko proširenje lige ostane u ovom stepenu takmičenja. Sad, da li bi to bilo dobro za smederevsku košarku ostaje da se vidi. U ovom trenutku situacija nije bajna i tamni oblaci nikako da se sklone. Ostaje da se odigra revijalna utakmica poslednjeg kola sa ekipom iz Šapca koja je mnogo ranije obezbedila opstanak u ligi.