Smederevski strelci blistali su na trećem kolu Kupa Streljačkog saveza Srbije, u B programu, koje je ovog vikenda održano na vazdušnom strelištu u Sportskoj hali Smederevo. U disciplini standardna vazdušna puška, pobednica prvog kola Anđela Radojičić, ponovila je isti uspeh. Ovoga puta bila je najbolja sa odličnih 396 krugova. Srebrnu medalju osvojila je Elena Stevanović iz Streljačkog kluba „Kolubara“ iz Lazarevca sa 395 krugova, a bronzanu Ljiljana Cvetković iz SK „Niš 1881“ sa 393 kruga.
U disciplini vazdušni pištolj blistala su oba naša strelca.

Za nijansu bolji bio je Aleksa Nikolić koji je ponovo oborio svoj lični rekord i do srebrne medalje u kategoriji kadeta i mlađih juniora došao je sa 549 krugova. Krug više od njega imao je Luka Milošević iz SK „Akademac“ iz Beograda, a bronzanu medalju osvojio je Lazar Stojanovski iz SK „Aleksa Dejović“ iz Užica sa 546 krugova. Petar Kostić je bio peti sa 544 kruga u kategoriji mlađih juniora, a Aleksa Nikolić je u kategoriji pionira bio osmi sa 175 krugova.
Natalija Jovanović je bila devetnesta u kategoriji kadetkinja sa 380 krugova, a isto mesto sa 385 krugova zauzela je Anđelija Velebit u kategoriji mlađih juniorki. U istoj kategoriji Natalija Stojanović je bila četrdesetišesta sa 367 krugova.

U kategoriji kadeta vazdušnom puškom naši, Nikola Manojlović je bio trinaesti sa  553 kruga, a Lazar Popović šesnaesti sa 538 krugova. U kategoriji mlađih juniora Lazar Jančić je petnaesti sa 562 kruga, Lazar Subotić sedamnaesti sa 561 krugom.
U disciplini serijska vazdušna puška, kod pionira najbolje plasiran je bio Strahinja Zlatanović sa 170 krugova devetnaesti, a najmlađi Lazar Mladenović dvadesetiprvi sa 169 krugova. Slede Nikola Manojlović dvadesetidrugi sa 168 krugova, Luka Vučković dvadesetiosmi sa 165 krugova, David Mijatović dvadesetideveti takođe, sa 165 krugova, Pavle Pejov tridesetiprvi sa 162 kruga, Đorđe Tirnanić tridesetipeti sa 157 krugova, a debitant Andrija Živković tridesetišesti sa 154 kruga. U kategoriji pionirki naše, Kristina Radojičić sa 161 krugom i Emilija Martinović sa 158 krugova plasirala se na dvadesetipeto i dvadesetišesto mesto. Debitantkinje, Jana Bogosavljević sa 150 i Lena Drenča sa 143 kruga bile su trideseta i tridesetiprva.

Plasman u finale Kupa Srbije, koje će se održati u nedelju 27. marta, takođe u Smederevu, ostvarili su Anđela Radojičić (mlađe juniorke), Natalija Jovanović (kadetkinje), Lazar Subotić (mlađi juniori), Petar Kostić (mlađi juniori) i Aleksa Nikolić (pioniri, kadeti i mlađi juniori).