Košarkaši Smedereva odlično su startovali u plej aut ligi za opstanak u Prvoj ligi Srbije. Smederevci su u novoformiranoj ligi pobedili ekipu Loznice koja je prenela svih šest pobeda u ovu seriju. To, ipak, nije sprečilo izabranike Ivana Mijatovića da u jednoj tvrdoj i neizvesnoj završnici zabeleže vrednu pobedu u borbi za opstanak. Domaći su odlično krenuli i prvu deonisu rešili u svoju korist. U drugih deset minuta gosti su se raspucali i na veliki odmor uspeli da odu sa 6 poena prednosti. Imali su gosti u jednom trenutku i 14 poena prednosti tokom trećeg perioda ali su se Smederevci brzo konsolidovali. Uoči poslednjih deset minuta imali su samo koš zaostaka i to kao da je nagovestilo da se domaćinu smeši vredna pobeda. u poslednjih deset minuta na krilima Lazića i Rnića košarkaši Smedereva dolaze do vredne pobede.

– Danas, jako važna pobeda za nas. dobro je da smo pobedom počeli ovaj plej aut. Za rivala smo imali lidera grupe koji je ušao sa svih 6 pobeda u ovo doigravanje.  Osim slabije druge četvrtine, u svim ostalim smo bili bolji protivnik. Mislim da smo danas više želeli pobedu, što je na kraju presudilo. Lazić pokazuje da se vraća u formu, danas je postigao 23 poena, Rnić 17,Tešić 14, a Nikolić 13. Kod gostiju odlični su Boljkovac i Marojević, bivši prvoligaški igrači i internacionalci sa 26 i 19 poena – rekao je posle utakmice trener domaćih Ivan Mijatović.

U ostalim utakmicama prvog kola plej ofa Radnički je kod kuće poražen od Crnokose sa 94:90, Jagodina je pobedila Priboj sa 81:71, a šabački M 015 je slavio u Kraljevu sa 96:92, posle produžetka. U narednom kolu košarkaši Smedereva se u Priboju sastaju sa istoimenim domaćinom.