Rukometaši Smedereva konačno su osetili slast pobede. U četvrtom kolu Super B lige grupa Sever Centar, Smederevci su večeras u sali OŠ Dimitrije Davidović naneli prvi poraz novajliji u ligi ekipi RK Sivac 69. Domaćin je slavio pobedu rezultatom 29:28 golom koji je sekundu pre kraja postigao Aleksa Maksić sa linije sedam metara. Gosti su imali, pri rezultatu 28:28, poslednji napad ali su se spetljali i napravili faul u napadu. Kod pokušaja bacanja kontre Miroslav marjanović je ometao domaće rukometaše, a to prema propozicijama u poslednjih 30 sekundi nije dozvoljeno, što je bilo dovoljno arbitrima da mu pokažu direktan crveni karton i sedmerac za domaćina. Siguran realizator bio je Aleksa Maksić koji je sa 10 golova bio najbolji pojedinac utakmice.

Gosti su u Smederevo došli sa namerom da nastave odličnu seriju sa startu Super B lige. Rukometaši Sivca imali su minimalnu prednost u prvih pet minuta ali su u nastavku domaći odličnom igrom u odbrani i brzim kontrama preko Jokića i Maksića u 21. minutu  stigli do velika četiri gola viška – 12:8. Usledio je tajm aut gostiju i od tog trenutka se raspala igra domaćina. Punih 9 minuta Smederevci nisu postigli pogodak, a sa druge strane mreža domaćina tresla se sedam puta – za 15:12 na kraju prvih 30 minuta utakmice četvrtog kola Super B lige.

Sve do sredine drugog dela igralo se gol za gol, gosti su ljubomorno čuvali prednost od 2 do 3 gola. kada je u 44. minutu domaćin poravnao na 22:22 činilo se da je psihološka prednost na strani ekipe Nenada Martića. Ipak, nije bilo tako. Rukometaši Sivca nisu odustajali od pobede i, pored izuzetno agresivne odbrane domaćih, uspevaju da u 55. minuut povedu sa 28:26. Tada na scenu stupa Aleksa Maksić, pogađa sa krila i sa pozicije desnog krila za izjednačenje 28:28 i veliko oduševljenje malobrojnih navijača Smedereva. Svoj deseti gol postigao je sa linije penala i tako doneo svojoj ekipi veliku pobedu i ogromno psihološko olakšanje pred nove prvenstvene okršaje.

Osim Maksića, sve pohvale za prikazanu igru zaslužuje Veljko Veljović koji je pojačao redove Smedereva iz Požarevca. Postigao je 4 pogotka, ali je veliku ulogu imao u odbrambenim zadacima koje je odradio besprekorno. Naravno, pohvale zaslužuju svi igrači Smedereva jer su danas odigrali sasvim suprotno od utakmice sa Kolubarom. Imponovali su borbenost, želja i htenje, pre svega u odbrani. U gostujućoj ekipi, koja se prikazala u odličnom svetlu, istakli su se Kalić sa 7, Beslać sa 6 i Živković i Milojević sa po 4 pogotka.

Gostima je poraz toliko teško pao, toliko teško da nisu želelini da daju izjave novinarima. Uz dušno poštovanje i čestitke na prikazanoj igri, ipak bi malo morali da porade i na ponašanju prema novinarima jer su i pobede i porazi sastavni deo igre.

Nije bilo lako. Spremali smo se za utakmicu jer smo znali da nam u goste dolazi ekipa koja ima kvalitet za sam vrh tabele. Osim toga, želeli smo da popravimo utisak posle poraza od Kolubare. Na sreću, pobedili smo i nadam se da ćemo iz kola u kolo igrati sve bolje – nada se Aleksa Maksić.

Zaista mi je krivlo što smo ovako startovali u prvenstvu. Imamo kvalitetnu ekipu ali imamo veliki problem kod usklađivanja termina za treninege i često nismo kompletni na treninzima. Mislim da je pobeda nad odličnom ekipom Sivca pokazala da imamo dobru ekipu i nadam se da ćemo se i naredne godine nadmetati u Super B ligi. Nadam se da je ovo samo prva u nizu naših pobeda u prvenstvu – smatra Nenad Martić.

U narednom kolu Smederevo se u Bogatiću sastaje sa ekipom Mačve.

Rezultati utakmica 4. kola: Vrbas – Crvenka 29:23. Voždovac – Mačva 25:29, Smederevo – Sivac 69 29:28, Lavovi – Kolubara 30:26 i Jedinstvo – Morava 33:27. Utakmica Jugović – Požarevac nije odigrana.