Odbojkaši Smederevo Carine zabeležili su vrlo bitnmu pobedu na gostovanju u Velikom Gradištu. Smederevci su bili bolji od domaćeg VGSK sa 3:2 po setovima 25:17, 25:23, 15:25, 17:25 i 15:13. Ekipa Petra Petrovića slavila je pobedu posle velikog preokreta. Domaćin je odlično otvorio utakmicu. Relativno lako su Gradištanci dobili prvi set. U drugom je bilo nešto neizvesnije, ali su se na kraju ipak radovali domaći odbojkaši. Upravo drugi period pokazao je Smederevcima kako da igraju. Nisu klonuli duhom i veoma brzo su preuzeli konce igre u svoje ruke. Veoma brzo na semaforu je bilo 2:2 i u tim trenucima se činilo da je psihološka prednost na strani odbojkaša Smederevo-Carine.

Ipak, domaći nisu tako lako hteli da se odreknu slađeg dela kolača. U završnici više koncentracije i prisebnosti imali su smederevski odbojkaši pa je slađi deo bodovnog kolača krenuo za Smederevo.

Posle skoro 2 sata igre slavili smo u Gradištu na jako teškom i bitnom gostovanju! Loše smo otvorili utakmicu prva dva seta nismo bili na terenu. Malo sam povisio ton uoči trećeg seta i to je dalo rezultat.  Naredna dva seta smo ostavili protivnika na 15 i 17 poena, dominirali smo u svakom segmentu igre i konačno zaigrali kako znamo. U petom setu je već viđena prava borba, držali smo distancu od dva do tri poena konstantno da bi na kraju Ognjen Niketić stavio tačku na ovu utakmicu. Čestitao bih mojim momcima na borbi i pobedi posle vođstva domaćih od 2:0.  Jako bitna utakmica za nas i nastavak sezone – rekao je posle utakmice trener smederevskih odbojkaša Petar Petrović.

Bila je ovo vrlo bitna pobeda smederevskih odbojkaša koji su i dalje ličeni pomoći Petra Petrovića. treći prvenstveni trijumf “odlepio je  OK Smederevo Carina od ekipa sa dna tabele kojima predstoji broba za opstanak. Iako su ostali na osmom mestu sa 3 pobede i 4 poraza, ekipa Petra Petrovića približila se ekipama iz sredine tabele i sada mnogo lakše očekuje okršaje koji slede. U narednom kolu OK Smederevo Carina sastaje se sa fenjerašem lige ekipom Va 014 iz Valjeva. Sve osim pobede Smedereva bilo bi veliko iznenađenje.