Rukometaši Smedereva plasirali su se u narednu rundu Kupa Branislava Pokrajca. Smederevci su juče pred svojim navijačima savladali ekipu Morave iz Velike Plane rezultatom 35:33, poluvreme 15:15. Iako je Planjanima, trener smederevskih rukometaša Nenad Martić, suprotstavio uglavnom rezerviste, domaći su u većem delu utakmice bili bolji rival. Tri minuta pre prvog poluvremena odlepiliu su se na 5 golova razlike  13:8. Nažalost, dolazi do pada koncentracije što je iskusnija ekipa iz Velike Plane umela da iskoristi i da na veliki odmor ode sa nerešenim rezultatom.

Za samo desetak minuta igre u drugom poluvremenu Smederevci su zahvaljujući odličnmoj igri u odbrani i brzim kontranapadima ponovo otišli na pet golova prednosti 22:17. Samo pet minuta kasnije bilo je 26:24. Uporni gosti se nisu predavali i u 52. minutu dolaze na samo gol zaostatka 29:28. Snage za potpuni preokret nisu imali. Domaći su umešno sačuvali dva gola prednosti i tako sa puno više optimizma dočekuju nastavak prvenstva i okršaj sa Crvenkom, ali i okršaj sa Kolubarom u Kupu Branislava.

Momci su dali sve od sebe večeras. Mislim da su gosti malo podcenili ovu mladu ekipu i rezultat je takav kakav je. Zasluženo smo pobedili, to je sigurno. Sad nam sledi Kolubara, koja nas je pobedila u drugom kolu lige  u Smederevu. Nadam se da ćemo im ovog puta pružiti jači otpor.  Ipak, sve misli uperene su ka narednom rivalu u Super B ligi. Dolazi nam Crvenka, jedna vrlo mlada i opasna ekipa. Stariji igrači su upravo zbog Crvenke odmarali na ovoj utakmici jer nam je prioritet da dođemo do druge prvenstvene pobede – rekao je posle utakmice Nenad Martić trener smederevskih rukometaša.

Najefikasniji u ekipi Smedereva bio je Dušan Stojković sa 9 pogodaka, po 6 su postigli Blagojević i Spasić, a po 5 puta u listu strelaca upisali su se Veljko Veljović i Nikola Kostovski. U gostujućoj ekipi istakli su se Luka Vujović sa 9, Lazar Lazović sa 7 i Nenad Tasić sa 6 pogodaka.