U zaostaloj utakmici 13. kola Super B lige Sever-Centar, Morava je u Velikoj Plani napravila iznenađenje i nanela drugi poraz Jugoviću iz Kaća. Planjani su gubili posle prvih 30 minuta 11:9, ali u u nastavku zaigrali znatno angažovanije i bolje i zasluženo stigli do pobede rezultatom 24:23 koja im mnogo znači u borbi za opstanak. Sa druge strane, ovim porazom Jugović je sebi dodatno zakomplikovao situaciju na tabeli jer sada ima bod manje od Smedereva i čeka ga teško gostovanje u Lazarevcu. Istovremeno, kako sada stvari stoje, ukoliko ne bude neplaniranih iznenađenja, šampionat bi možda mogao da bude rešen za dve nedelje kada se u Smederevu sudare rukometaši Smedereva i Kolubare koja, za sada, ne zna za poraz. Uz 12 pobeda, Lazarevčani su zabeležili i tri remija.

Ukoliko žele da izbegnu eventualni krug, ekipa Nenada Martića moraće da “juri” pobedu sa više od četiri gola razlike, sa koliko su izgubili jesenas u Lazarevcu. Međutim, u ovom trenutku, u RK Smederevo ne razmišljaju previše o ovoj utakmici. Pauza u prvenstvu koristi se za oporavak igrača i da se ekipa što bolje spremi za gostovanje u Ubu. samo pobeda ostavlja Smederevce u trci za plasman u elitu srpskog rukometa.