Posle 18 odigranih kola u prvenstvu Super B lige Sever-Centar na tabeli nema promena. Kolubara i Smederevo nastavljajzu mrtvu trku za titulu prvaka i plasman u Arkus ligu Srbije. Kolubara je u ovom kolu deklasirala Moravu sa 36.26, a Smederevo je, posle dosta muka slavilo u Bogatiću nad Mačvom 22:20, poluvreme 12:10.

Domaćin je samo dva puta imao gol prednosti i to početkom susreta. Zahvaljujući odličnoj igri u odbrani Smederevci su prvi deo igre rešili u svoju korist sa 2 gola razlike. Posle desetak minuta igre u nastavku, Smederevci su vodili sa 16.11 i tada je delovalo da je pitanje pobednika rešeno. Domaćini se nisu predavali i veoma brzo su uspeli da se primaknu na samo gol zaostatka. Ekipa Nenada Martića nije dozvolila da se ponovi Bačka Palanka i podela bodova sa Lavovima. Iskustvo i kvalitet rukometaša Smedereva došli su do izražaja u finišu susreta za vrednu pobedu i planirana dva boda.

Očekivano, teško gostovanje. Bez obzira na “tesan” rezultat, zadovoljan sam izdanjem ekipe. Činjenica da su domaćini imali dosta puta “pasivnu igru” ukazuje na to da smo igrali odlično u odbrani. Možda smo u pojedinim situacijama žurili da prelomimo utakmicu u našu korist pa smo i grešili ali ipak smo utakmicu mirno priveli kraju. Čestitao bih momcima jer su ostali mirne glave i kada su odluke sudija bile prilično diskutabilne – rekao je posle utakmice trener smederevskih rukometaša Nenad Martić.

Najefikasniji u ekipi Smedereva bili su Jevđenović i Jokić sa po 6 pogodaka. Odličan u odbrani i na crti bio je Dušan Stojković koji je utakmicu završio sa 4 pogotka. Marjanović je postigao dva pogotka, ali je odradio odlična posao u fazi odbrane i kreiranju napada. U domaćoj ekipi bolji od ostalih bio je kapiten Nikola Gligorić sa 5 pogodaka. U narednom kolu Smederevcima u goste dolazi mlada ekipa Voždovca.