U šampionatu Prve lige Srbije, kada je reč o FK Smederevo nema promena. Smederevci su posle šest odigranih kola i dalje jedina ekipa bez osvojenog boda. Iako su odigrali najbolju utakmicu u dosadašnjem toku sezone Smederevci su po šesti put napustili teren pognutih glava. Za sada ne pomažu ni novi trener ali ni novi igrači. Ovog puta, bodove iz Smedereva odnela je ekipa Grafičara.
Smederevci su dobro otvorili utakmicu, poveli već u drugom minutu preko Rakića. Nažalost, za samo 25 minuta gosti su preokrenuli. Najpre je u 18. minutu izjednačio Mrkeča, a u 27 Ousman je doveo goste u vođstvo. Uprkos preokretu, Smederevci se nisu predavali. U desetom minutu nastavku propustili su veliku priliku da poravnaju rezultat. Posle prekršaja golmana gostiju nad Đorđevićem, sudija Milan Mitić pokazao je na belu tačku. Nažalost, golman Savić se iskupio za jedanaesterac pošto je uspeo da odbrani udarac Stojkovića.
Do kraja susreta Smederevci su imali još nekoliko prilika za pogodak, gol je visio u vazduhu ali je nažalost izostala realizacija.
Posle ovog kolo na začelju nema promena. Smederevo drži fenjer bez bodova, a na pretposlednjem, odnosno, 14. mestu nalaze se Budućnost i Sinđelić. Na tabeli vodi Metalac iz Gornjeg Milanovca sa 12 bodova, a od drugog do petog mesta sa bodom manje nalaze se Novi Pazar, Grafičar, Kabel i Radnički iz Pirota.

Rezultati 6. kola Prve lige Srbije: Kabel – Žarkovo 0:0, Radnički – Trajal 2:1, Zemun – Kolubara 1:0, Radnički 1923 – Metalac 1:2, Dinamo – Zlatibor 0:0, Smederevo – Grafičar 1:2, Novi Pazar – Budućnost 2:0 i OFK Bačka Sinđelić 3:2.