Posle šest uzastopnih pobeda ekipa Dušana Kalinića pretrpela je drugi prvenstveni poraz, a prvi na domaćem terenu. U derbiju desetog kola  Prve lige Srbije odbojkaši Smederevo Carine poraženi su od Niša rezultatom 3:2, po setovima 20:25, 25:19, 22:25, 13:25 i 13:15.

Favorizovani sastav Niša došao je u Smederevo saa namerom da kompletan posao završi u tri seta. Tako nisu mislili super motivisani Smederevci. Odličnim servisima napali su prijem gostiju koji u pojedinim trenucima nisu ličili na ekipu koja važi za ekipu koja želi povratak u elitu. U tim trenucima sve je u ekipi Smedereva funkcionisalo kao švajcarski sat. U drugom setu druga slika na terenu. Gosti su shvatili da protiv sebe imaju rivala koji ne želi tako lako da se preda i predvođeni odličnim Kubancem Toresom uspeli su da izjednače rezultat u setovima.

Sve to nije poremetilo Petrovića, Đorđevića, Aleksića, Dabića i ostale. Smederevci su ponovo zaigrali prepoznatljivu igru u polju, servis je opet proradio i to je bilo dovoljno da se povede u setovima. U četvrtom setu domaćin kao da nije postojao na terenu. Kada je bilo jasno da sledi peti set, trener smederevskih odbojkaša uveo je u igru rezerviste ne bi li prvotimci prikupili snagu za peti set.

Peti set je bio priča za sebe. Rezultatska klackalica od prvog do poslednjeg poena. Kod rezultata 11:10 za domaćina sudije su napravile grubu grešku i poen dodelile gostima. Ovo je, na kraju se ispostavilo, bio ključni dsetalj utakmice jer su gosti zahvaljujući odličnom Toresu stigli prvi do 15. poena za pobedu od 3:2.

–           Imali smo meč u rukama. Neretko se dešava da sudija navuče za jaču ekipu. U ovom slučaju to je Niš koji je najavio da želi da se vrati u Super ligu Srbije. Imaju Kubanca koji pravi veliku razliku i on im je doneo pobedu. Bilo je nekih sumnjivih odluka sudija, ali bez obzira na sve čestitam gostima na pobedi. Ostaje nam da se oporavimo od ovog poraza i da probamo da se iz Pančeva vratimo neporaženi u meču sa Borcem – nada se Kalinić.

Trener gostiju Mario Majcan smatra da ne bi bilo nezasluženo da je pobedio i domaćin.

–  Ovo nam je prvi peti set ove sezone. Bio je ovo pravi derbi drugo i trećeplasiranog tima. Jedna lopta je odlučila pobednika. Očekivao sam tešku utakmicu. Imali smo priliku da ranije prelomimo meč ali domaćin je u pojedinim trenucima bio impresivan i vrlo inspirisan za nadigravanje. Kažem opet, moglo je da ode i na drugu stranu. Na sreću, ovog puta je prešlo na našu stranu – smatra starteg Nišlija.

Posle desetog kola na tabeli vodi Ribnica sa maksimalnim učinkom. Pobedu manje na drugom mestu ima Niš, a Smederevo sa osam trijumfa zauzima treće mesto.