Lider prvenstva Prve lige Srbije, OK Borac iz Pančeva slavio je u 12. kolu Prve lige Srbije u Smederevu pobedu rezultatom 3:1. Iako znatno oslabljeni, neigranjem Nedeljkovića, za koga je sezona završena zbog povrede, Smederevci su pružili jak otpor gostima. Da nije bilo nekoliko sumnjivih sudijskih odluka, pogotovo u završnici četvrtog seta, lako je moglo da se dogodi da pobednika ovog susreta odluči peti set.

Gosti su relativno lako dobili prvi set rezultatom 25:21. U drugom setu domaći odbojkaši su pružili mnogo jači otpor favoritu za plasman u Super ligu Srbije. nijanse su odlučile da Pančevci povedu sa 2:0 u setovima (25:23). Nisu se domaći predavali i to je dalo rezultat. Smederevci su odigrali mnogo bolje u trećem periodu, pre svega u odbrani gde nije biloa lako izgubljene lopte, i u neizvesnoj završnici – 26:24, obezbedili četvrti set. Na krilima dobre igre iz trećeg seta, domaći su nastavili sa još boljom igrom, a u redove Pančevaca polako se uvalačila nervoza. Ekipa Dušana Kalinića konstantno je imala prednost od dva do tri poena. Pri rezultatu 18:16 glavni sudija meča Dragana Vitorović dodelila je crveni karton Dušanu Đorđeviću, tehničaru domaće ekipe. Ovo je izazvalo burne proteste trenera i i grača domaće ekipe, a sve to se odrazilo u nastavku susreta. Zbog crvenog kartona, Borcu je dodeljen poena, a nakon toga na terenu je postojao samo jedan tim. Poprilično iznervirani domaći igrači kao da su jedva čekali da se završi utakmica, a takav poklon iskusni sastav Borca nije propustio da iskoristi. Na kraju 25:21 za goste koji bi verovatno i bez pomoći arbitra stigli do pobede.

– Igrali smo protiv ekipa koja u postavi ima šestoricu igrača koji su stariji od naše primačke dijagonale. Na tim pozicijama smo neiskusni, ali mislim da smo odigrali dobru utakmicu. Igrali smo protiv ekipe čiji igrači imaju superligaško iskustvo i koji su već šest-sedam godina zajedno. Mislim da su sudije napravile da ova utakmica ne ode u peti set. U četvrtom setu su nam uzeli tri čiste lopte, u drugom setu slična situacija, a mislim da smo i treći set mogli mnogo lakše da dobijemo. Te sudijske odluke nisu imale nikakvog smisla. Borac je bolja ekipa od nas, ali mislim da sudije nisu smele ovako da se ponašaju. Ja sam zadovoljan kako su naši mladi igrači odigrali jer njihovo vreme tek dolazi. Želim gostima sve najbolje i da se plasiraju u Super ligu Srbije – rekao je posle utakmice trener smederevskih odbojkaša Dušan Kalinić.

OK Smederevo Carina biće jače za Milana Aleksića koji se vratio iz Kine i zbog situacije u vezi sa korona virusom odlučio je da ostane u Srbiji i odigraće finiš prvenstva za svoj matični klub. On stiče pravo nastupa u sledećem kolu kada se Smederevci sastaju sa ekipom Va-014 iz Valjeva.

Posle 12 odigranih kola, na tabeli vode Spartak i Borac sa po 32 boda. Na začelju se nalaze Mladenovac i Železničar sa 2 odnosno 3 pobede. Smederevo je šesto sa pet trijumfa i eventualna pobeda u Valjevu mogla bi da reši sve brige u vezi sa eventualnim opstankom u prvoligaškoj konkurenciji.