Derbi 4. kola Prve lige Srbije između odbojkašica Smedereva i Radničkog iz Beograda opravdao je očekivanja. Borba za veoma važne bodove i jednoj i drugoj ekipi, trajala je duže od dva sata, posle kojih su srećnije bile gošće. Sve je počelo odlično po ekipu Dragana Mratinkovića. Odbojkašice Smedereva odlično su otvorile utakmicu i tokom većeg dela imale prednost od 4 do 6 poena. U poslednju trećinu ušle su sa pet poena prednosti (20:15) i tada je delovalo da će brzi kraj ovog dela igre. Usledile su greške domaćih i nešto bolja igra Beograđanki za egal završnicu i rezultatsku klackalicu koja se na kraju završila vođstvom domaćih u setovima (28:26). Drugi set bio je gotovo preslikan prvi deo igre. Domaće su diktirale ritam, lako sve stizale u odbrani, a u napadu koristile sva raspoloživa oružja. Pretile su i pokušavale Beograđanke na sve načine da preokrenu rezultat ali je sve bilo uzalud – 25:22 za 2:0 u setovima za Smederevke.

Nažalost, već od početka trećeg seta videlo se da nešto ne štima u igri Smederevki. Odbojkašice Radničkog brzo su napravile ogromnu razliku pa je trener Mratinković u najvećem delu trećeg seta odmarao starterke. Radnički je smanjio rezultat na 2:1 pošto je ovaj period igre dobio saa 25:10. Slika na terenu se nije promenila ni u četvrtom setu. Beograđanke su zaigrale mnogo bolje i angažovanije. Napale su servisom, umnogome poremetile prijem Smederevki i odmah je izostao dobar napad lidera na tabeli. Pokušavao je trener odbojkašica Smedereva Dragan Mratinković da nešto promeni u igri svoje ekipe ali rezultata nije bilo. Konačnih 25:15 u četvrtom setu na neki način su nagovestili šta može da se očekuje u petom setu.

Osokoljene lakim osvajanjem dva seta, odbojkašice Radničkog su do promene strana već ima opipljiva četiri poena prednosti 8:4. Smederevke su imale priliku da se kod rezultata 12:8 primaknu na tri razlike ali je kontra bila neuspešna i to je značilo da slađi deo kolača ide za Beograd. Na kraju konačnih  15:9 za Radnički i trijumf od 3:2.

Za trenera domaće ekip nije bilo dileme. nedostatak snage kod starijih i iskusnijih igračica bio je glavni uzrok prvog poraza u sezoni.

Od sredine trećeg seta videlo se da nam nedostaje kondicija i snaga, kod starijih i skusnijih igračica. Mlađe igračice imaju verovatno snage da izdrže veće napore ali za sada ne mogu da se oslonim na njih. Mi možemo da odigramo dva ipo seta kvalitetno i onda ako protivnik padne mi dovršimo posao do kraja. Ako je na drugoj strani kvalitetnija ekipa sa više igrača u rotaciji, sa tri tehničara, kao što je večeras bio slučaj, onda budemo u problemu – rekao je Mratinković.

U narednom kolu odbojkašice Smedereva očekuje vrlo teško gostovanje u Novim Banovcima i okršaj sa ekipom Omladinca koja je u ovom kolu deklasirala Rodu sa 3:0 u Beogradu.

Čeka nas okršaj sa još jednom mladom i jakom ekipom Omladinca. Oni će da odigraju onoliko koliko im mi dozvolimo. Mi odlično igramo prva dva seta. Ukoliko igramo do kraja “tvrdo” možemo da se nadamo pobedi. Pod uslovom da se igraju tri ili u najgorem slučaju četiri seta. Za više nemamo snage – procenjuje strateg smederevskih odbohjkašica.

U pet do sada odigranih utakmica pobede su zabeležile gostujuće ekipe. Osim Radničkog, trijumfu su se radovale ekipe Takova u Beogradu na Sterijom, već pomenuti Omladinac, takođe u Beogradu i Srbijanka u Vranju, a u Novom Sadu istoiemni domaćin je poražen od Spartaka iz Ljiga sa 3:2. Na tabeli sa po 10 bodova vode Spartak i Smederevo. Njih Večeras se još igra Novi Sad – Spartak iz Ljiga, a u nedelju Jedinstvo u Užicu dočekuje Inđiju.

Dok su se seniorke Smedereva borile za važne prvenstvene bodove, u sali Tehničke škole snage su odmerile predpionirke Smedereva i Tehničara. U još jednom maratonu na kraju su se radovale Tehničarke koje su slavile pobedu rezultatom 3:2, po setovima 25:21, 25:21, 21:25, 23:25 i 15:12.