U finalu prvenstva FS regiona Zapadne Srbije, omladinci KMF Smederevo danas su savladali omladince Loznice sa 9:4. Pobednik finala odlučen je posle prvih 20 minuta koje su izabranici Dragana Đorđevića rešili u svoju korist rezultatom 6:1. Smederevci su još jednom pokazali da su jedna od najboljih omaldinskih ekipa u Srbiji i da nije bilo opuštanja početkom drugog poluvremena, pobeda je mogla da bude ubedljivija. Gosti su samo na momente uspevali da pariraju raspoloženim Smederevcima koji su imali i veliku podršku sa tribina Sportske hale u Smederevu.

Domaći su već u drugom minutu, posle opravdano dosuđenog kaznenog udarca, poveli golom Ćirke. Posle jedne greške, Bojić je poravnao rezultat na 1:1. To kao da je razljutilo smederevske futsalere koji su do isteka prvog poluvremena još pet puta pogađali mrežu Lozničana. Ćirka se još jednom upisao u listu strelaca, Stojanović je tri puta matirao golmana gostiju, a odličan pogodak sa više od 10 metara postigao je Paunović.

Gosti su početkom drugog poluvremena postigli dva brza gola, prišli na 6:3, ali su domaći brzo odbili njihov nalet. Ćirka se još dva puta upisao u listu strelaca, a Paunović je sa polovine terena kaznio igru Lozničana bez golmana.

Strelci za goste bili su, pored Bojića, Ćirić i Despotović.

Po završetku susreta proglašeni su najbolji pojedinci finalnog susreta. Najbolji čuvar mreže je Danijel Dičić, golman Smedereva, najbolji strelac prvenstva regiona Zapadne Srbije sa 15 pogodaka je Milorad Bojić iz Loznice, a najbolji igrač, sasvim zasluženo je Mateja Ćirka iz Smedereva.

Posle dodele medalja, Uroš Nikolić, kapiten omladinaca KMF Smederevo primio je pehar iz ruku Nenada Nikolić, predstavnika RZFZS.

Bio je ovo fudbalski spektakl u Smederevu gde su moji momci poslušali sve moje savete iz svlačionice. Znali smo da igramo sa ozbiljnim protivnikom, koga smo savladali u prvenstvu sa 2:0 i znali smo da će nijanse odlučiti. Zahvalio bih se publici, koja je odšla u velikom broju, kao i ekipi Loznice koja je odigrala jednu fer i korektnu utakmicu. Oni su pokazali mnogo želje i borbenosti i mislim da je budućnost srpskog futsala u ovim ekipama. Mi idemo dalje u bornu za prvaka države – rekao je posle utakmice trener Smederevaca Dragan Đorđević.

Pored KMF Smederevo, trku za prvaka Srbije u omladinskoj konkurenciji nastavljaju Niš i Vrbas i čeka se predstavnik Beograda.

Inače, KMF Smederevo je u polufinalu, takođe pred svojim navijačima pobedio omladince Ivanjice sa ubedljivih 9:3