Rukometaši Smedereva nastavljaju da melju u Super B ligi Sever – Centar. Smederevci su na gostovanju u Sivcu savladali istoimeni tim rezultatom 27:25,  poluvreme 14:11 za pulene Nenada Martića. U najvećem delu utakmice ekipa Smedereva je diktirala tempo i vodila sa nekoliko golova razlike. domaćin je u prvih 30 minuta vodio samo jednom i to na početku utakmice rezultatom 5:4. U drugom poluvremenu uspeli su domaći dva puta da dođu do minimalnog vođstva, ali to nije bilo dovoljno da poremete smirenu ekipu Smedereva koja je u svakom trenutku znala šta hoće.

Predvođeni, i na ovoj utakmici, odličnim Marjanovićem, koji je utakmicu završio sa 8 pogodaka, Drobnjakom (6 golova) i Bugarinovićem ( 5 pogodaka), ekipa Smedereva je još jednom pokazala da trenutni položaj na tabeli nije plod slučajnosti.

– Velika dva boda donosimo iz Sivca. Svi smo ubeđeni da će mali broj ekipa odande poneti bodove. Večeras smo odigrali kvalitetnu utakmicu ali verujem da možemo još bolje. Podrazumeva se, zadovoljan sam ostvarenim, samo mislim da ekipa poseduje kvalitet i da možemo formu još da dižemo. Na trenutke nije išlo kako smo želeli ali smo zadržali koncentraciju i ostvarili važnu pobedu. U sledećem kolu dočekujemo ekipu RK “Ub” i želimo da nastavimo pobednički niz – nada se Martić.

U domaćoj ekipi bolji od ostalih bili su Beslać sa 8, Živković sa 5, a po četiri puta u listu strelaca upisali su se Čabai i Kalić.

Naredni rival je novjalija u ligi ekipa Uba koja je u dosadašnjem toku prvenstva zabeležila jednu pobedu i tri poraza. Na tabeli vode Kolubara i Smederevo sa po 8 bodova, ali Kolubara ima bolju gol razliku.