Rukometaši Smedereva pobedili su, u poslednjoj proveri pred nastavak prvenstva Super B lige Sever-Centar, ekipu Novog Beograda rezultatom 32:25, poluvreme 14:13. Kao i na utakmici sa Slogom, smederevski rukometaši su nešto slabije odigrali prvih 30 minuta. U nastavku je sve izgledalo mnogo bolje mada strateg Smedereva nije bio previše zadovoljan izdanjem svojih igrača koji su očigledno potcenili mladu i ekstratalentovanu ekipu Novog Beograda. Ipak, stiče se utisak da Smederevci mogu mnogo bolje što se videlo tokom drugog poluvremena kada rival nije imao priliku da uputi šut ka golu.

– Poslednja utakmica pred prvenstvo nije donela ono što sam kao cilj stavio pred igrače. Pored toga, nismo bili kompletni. Bojić je već neko vreme odsutan iz trenažnog procesa, sok je Kojić bio sprečen da pomogne ekipi usled privatnih obaveza. Bez obzira na to, manjak koncentracije i želje ne sme da postoji, ko god da stoji sa druge strane terena. A večeras su imali ispred sebe mladu, kvalitetnu i željnu dokazivanja ekipu. Jasno mi je da je teško iskusnom igraču da se “pokrene” u takvim situacijama ali ukoliko stremimo napretku u svakom smislu, moramo da popravljamo i taj segment. Na momente je dosta toga bilo dobro i verujem da će stvari teći u pravom smeru i da ćemo potpuno spremni dočekati prvu utakmicu sledeće nedelje protiv ”Morave”- naglašava Nenad Martić.

Najefikasniji u ekipi Smedereva bio je kapiten Jokić sa 8 pogodaka, Marjanović je postigao 6, a Drobnjak 5 pogodaka. Solidan utisak ostavili su Jevđenović sa 4 i Bugarinović sa 3 pogotka.

Lider Super B lige Sever-Centar iduće subote u prvoj utakmici nastavka prvenstva na svom terenu igra sa Moravom iz Velike Plane. Utakmica se igra od 13 časova u Dvorani Smederevo. Naredni rival Smedereva u dosadašnjem toku sezone ne zna za pobedu uz samo dva remija i čak 6 poraza.