Futsaleri Smedereva i dalje su jedina neporažena ekipa u Trećoj futsal ligi Srbije grupa Zapad. Smederevci su u devetom kolu na gostovanju u Novoj Varoši pobedili ekipu Zlatara sa 4:2. Do osme prvenstvene pobede futsalere Smedereva vodili su Simeunović u 5. i 40. minutu, Marjanović u 17. i Filipović u 35. minutu. Domaćin je dva puta vodio sa 1:0 i 2:1, golovima Gordića u 3. i Grbovića u 12. minutu. Posle nerešenog rezultata u prvom poluvremenu, u nastavku utakmice stvari su došle na svoje mesto.

Futsalere Smedereva do kraja polusezone očekuju utakmice sa Kosjerićem u Smederevu u subotu i u poslednjem kolu derbi sa Partenonom u Smederevskoj Palanci. U dosadašnjem toku prvenstva Palančani imaju samo jedan nerešen rezultat i izvesno je da će od ishoda derbija zavisiti ko će osvojiti titulu jesenjeg prvaka lige.

Posle devet odigranih kola Smederevo vodi sa 24 boda ( 8 utakmica isto toliko pobeda), sledi Partenon sa 16 bodova posle šest odigranih kola.