Posle sedam uzastopnih poraza košarkaši Smedereva su konačno obradovali svoje navijače. U derbiju začelja sa ekipom Paraćina ekipa Ivana Mijatovića je zasluženo zabeležila trijumf rezultatom 76:61, po četvrtinama 21:9, 13:19, 20:16 i 22:17.

Smederevci su tokom cele utakmice bili bolji rival i na krilima Stanića i Lazića stigli su do važne pobede u borbi za opstanak u ovom stepenu takmičenja. Gosti su u jednom trenutku pripretili kada su prednost domaćih spustili na samo dva poena, ali su posle tajm auta domaći odbili nalet gostiju i na kraju su propustili priliku da savladaju goste sa više od 20 poena razlike, koliko je bilo u prvom kolu prvog dela sezone u Paraćinu.

–           Ova pobeda pre svega na psihološkom planu mnogo znači za ove momke. Nije ovo prva utakmica u kojoj su pokazali da mogu da pariraju i jačim ekipama. Nikada nam nisu nedostajali motiv i želja. Danas smo izgledali odlično u svim segmentima, a još je bitnije da je atmosfera u ekipi sve bolja. Malo je nedostajalo da u poslednjem minutu dođemo do pobede veće od 20 razlike, ali ja sam bez obzira na sve prezadovoljan igrom i zalaganjem svih koji su ulazili na parket. Pokušaćemo da na krilima ove pobede odigramo dobro u narednom kolu u Kragujevcu gde ćemo za rivala imati ekipu Radnički 1950. Oni su favoriti ali mi ćemo se potruditi  da im pružimo što jači otpor – smatra Mijatović trener košarkaša Smedereva.

Najefikasniji u ekipu Smedereva bili su Stanić sa 29 i Lazić sa 23 poena, a uz 10 poena dvocifren broj skokova zabeležio je i mladi Jovanović.

Smederevo je igralo bez Đorđa Stankovića koji je pre nekolioko nedelja došao kao pojačanje, ali se igrama i zalaganjem nije dokazao u ekipi Ivana Mijatovića.

Posle osam odigranih kola na tabeli sa po sedam pobeda vode Radnički 1950 i Napredak Junior iz Kruševca, a na trećem mestu se nalazi Jagodina sa šest trijumfa. Smederevci su posle ovog trijumfa prepustili fenjer ekipi Paraćina.