Fudbaleri Smedereva propustili su lepu priliku da se posle 13 odigranih kola ponovo nađu čelu Zapadne grupe Srpske lige.Smederevci su na gostovanju u Novom Pazaru odigrali nerešeno 1:1 sa ekipom Jošanice. Gosti su poveli u 54. minutu golom Jovkovića, a veliki bod domaćinu doneo je u trećem minutu nadoknade Brunčević.

Fudbaleri Smedereva tako nisu iskoristili kiks Sloge iz Požege koja je na gostovanju u Valjevu u okršaju sa ekipom Budućnosti odigrala nerešeno 0:0. U narednom kolu Smederevo se u mesnom okršaju sastaje sa Proleter Mihajlovcem.
Dva kola pre kraja na tabeli vodi Sloga sa 27 bodova, Smederevo je drugo sa bodom manje, a na trećem mestu je Tutin sa 23 boda.
Fudbaleri Proleter Mihajlovca još jednom su teren napustili pognutih glava. Mihajlovčani sup red svojim navijačima poraženi od Jedinstva iz Uba sa 2:0. Posle sedmog prvenstvenog poraza Proleter Mihajlovac je 15. na tabeli sa samo 10 bodova.