Konačno su se radovale odbojkašice Smedereva. Ekipa Dragoljuba Janjića opravdala je ulogu favorita u okršaju sa ekipom Spartaka iz Ljiga koja se poodavno oprostila od prvoligaške konkurencije. Smederevke su slavile pobedu rezultatom 3:0, po setovima 25:15, 25:19 i 25:8. Utakmica sa ekipom koja u dosadašnjem toku prvenstva nije osetila ukus pobede bila je prilika da malo veću minutažu dobiju i rezervisti. Osim malog opuštanja u drugom setu, kada su gošće povele sa 16:10, smederevske odbojkašice su sa pola gasa stige do devete prvenstvene pobede.  U narednom kolu odbojkašice Smedereva se u Beogradu sastaju sa Rodom od koje su jesenas poražene na domaćem terenu sa 3:1. Na tabeli vodi Omladinac sa 43 boda i gotovo sigurno je novi član elite. Drugo mesto zauzima Takovo sa 37 bodova, a Novi Sad je treći sa 35 bodova. Smederevo je, posle nepotpunog 19-og kola sedmo na tabeli sa 26 bodova.