U derbiju prvog kola Druge futsal lige Srbije, KMF Smederevo je na svom terenu remiziralo sa jednim od konkurenata za najviši plasman, ekipom KMF Novi Sad. Posle, više nego, uzbudljivih 40 minuta na semaforu je stajalo 2:2. Gosti su poveli u 12. minutu golom Lazića. Do kraja prvog poluvremena domaćin je izjednačio posle kaznenog udarca koji je odlično izveo Simeunović.

U drugom poluvremenu prvi su do gola došli domaći. Strelac za vođstvo i veliku radost bio je prvulović u 25. minutu. Radost je bila kratkog veka jer je nepun minut kasnije Adamović izjednačio rezultat.  Do kraja utakmice obe ekipe su više mislile na odbranu svog gola tako da je podela bodova najrealniji ishod ovog duela.

Zadovoljan sam prikazanom igrom i rezultatom. Sastale su se dve najjače ekipe u ligi, koje zajedno sa Jastrepcem pretenduju za najviši plasman. Igrali smo protiv odlične ekipe u kojoj ima nekoliko iskusnih pojedinaca, nekoliko mladih reprezentativaca. Moram da budem zadovoljan jer smo imali kadroviskih problema. Lekić se brzo povredio, Simeunović se još nije dovoljno oporavio i zato je malo igrao. Sledeće kolo gostujemo studentu, ekipi koja je pojačana sa nekoliko igrača iz Konjarnika. Mi ako želimo da se vratimo u Prvu ligu Srbije na svaku utakmicu moramo da idemo na pobedu – naglašava Goran Lazić.

Večeras su odigrane još dve utakmice prvog kola Druge futsal lige. Ekonomac je na svom terenu savladao Leskovac sa 5:2, a Palež iz Obrenovca je na gostovanju u Nišu slavio nad ekipom Gvozdeni puk rezultatom 6:5.