Smederevski rukometaši nastavljaju seriju pobeda. Do petog vezanog trijumfa, a trećeg uzastopnog u drugom delu sezone stigli su pobedom nad Voždovcem rezultatom 28:22, poluvreme 15:15. Posle bledog izdanja u prvom poluvremenu, Smederevci su u drugih 30 minuta zaigrali mnogo nagažovanije u fazi odbrane i tako gostima dozvolili da za 30 minuta postignu samo sedam pogodaka. Sa druge strane, domaći su rešetali gol gostiju, a pobeda je mogla da bude i ubedljivija da nisu promašili četiri ili pet čistih zicera. Međutim, najvažnije je pobeda koja rukometaše Smedereva i dalje ostavlja u trci za plasman u elitu srpskog rukometa.

Krivo mi je što nas je gledalo mnogo ljubitelja rukometa, a mi smo bili užasni u prvom poluvremenu. Upozoravao sam da za rivala imamo mladu ekipu koja se bori za opstanak. Znao sam da neće biti laka utakmica. U drugom poluvremenu smo odigrali mnogo bolje i nadam se da u narednim kolima nećemo imati ovakve oscilacije – rekao je posle utakmice Nenad Martić.

Najefikasniji u domaćoj ekipi bio je Srđan Jevđenović sa 6 pogodaka, gol manje postigao je Marjanović, a četiri puta u listu strelaca upisao se Antić. U gostujućoj ekipi najefikasniji je bio Petar Jedoksić sa 5 pogodaka. U derbiju ovog kola Kikinda je bez većih problema savladala trećeplasirani Vrbas i tako sačuvala tri boda prednosti u odnosu na drugoplasirano Smederevo. U narednom kolu Smederevo se u Lazarevcu sastaje sa kolubarom.