Odbojkaši Smederevo Carine poraženi su u 15. kolu Prve lige Srbije od Železničara u Beogradu rezultatom 3:2. Bio je to meč pun preokreta u kome je jedna lopta odlučila pobednika. domaćin je poveo sa 1:0 (25:21). U naredna dva seta bolja igra izabranika Dušana Kalinića za vođstvo od 2.1 u setovima (25:21 i 26:24). Beograđani se nisu predavali jer im gori pod nogama u borbi za opstanak. Osvajaju četvrti set rezultatom 25:20, a u petom setu su umeli da kazne greške Smederevaca i doću do dva vredna boda (15:13).

Dosta grešaka smo napravili i na kraju je to i prevagnulo.Jednostavno nam ništa nije išlo na ruku.Išli smo sa devet igrača tako da i nije bilo prostora za neke izmene koje bi možda donele neku energiju. Železničaru velika pobeda u borbi za opstanak, a nama dobra lekcija. Sledeće kolo nam dolazi Novi Sad. Utakmica se igra u Sportskoj hali u subotu od 18 časova. Utakmica će biti na neki način i humanitarnog karaktera. Na ulazu u halu će biti postavljene kutije u kojima će posetioci moći da doniraju novac našim sugrađanima kojima je pomoć neophodna – najavljuje trener OK Smederevo Carina Dušan Kalinić.

Posle 15 odigranih kola Smederevci, sa učinkom od 7 pobeda i 8 poraza, zauzimaju šesto mesto sa 20 bodova. Naredni rival, ekipa Novog Sada slavila je u jesenjem delu sezone sa 3:1. Biće to dobra prilika za revanš Novosađanima koji, uoči ove utakmice, zauzimaju peto mesto na tabeli sa istim učinkom kao i Smederevci.