Juniori KK Smederevo ostvarili su drugu prvenstvenu pobedu u Roda juniorskoj ligi Srbije, prvu na domaćem terenu. Smederevci su u 19. kolu pobedili Star iz Novog Sada sa 78:54, po četvrtinama 20:25, 17:21, 23:8 i 18:10. Nade smederevske košarke stigle su do pobede posle mnogo boljeg izdanja u drugih 20 minuta kada su Novosađane zaustavili na samo 18 poena. U prvom poluvremenu gosti su dominirali i delovalo je kao da će lako do trijumfa u Dvorani Smederevu. Međutim, Smederevci nisu želeli tako lako da prepuste bodove gostima. Predvođeni odličnim Nikolićem, Milovanovićem i Milutinovićem, juniori Smedereva su već u trećoj četvrtini preuzeli kontrolu rezultata i do kraja stigli do zaslužene pobede.

Trener domaće ekipe Ivan Mijatović nije krio zadovoljstvo posle važne pobede njegovih izabranika.

– Druga pobeda juniora u Roda juniorskoj ligi, a prva kod kuće i to nakon preokreta. Prvo poluvreme su dobili gosti iz Novog Sada  zbog odličnog šuta za tri poena i prednosti u skokovima. U drugom poluvremenu potpuno drugačija slika na terenu. Moji momci su zaigrali mnogo angažovanije, pre svega u odbrani, što je rezultiralo sa samo 8 primljenih poena u trećoj i 10 u poslednjoj četvrtini. Na kraju zaslužena pobeda i velika radost mojih igrača – kaže Mijatović.

Najefikasniji u dmaćoj ekipi bili su Milutinović sa 21 poenom, poen manje postigao je Nikolić, uz 10 asistencija, a 19  je dodao Milovanović. Dvocifren u ekipi Smedereva bio je i Mirić sa 10 poena. U gostujućoj ekipi istakli su se Golijanin sa 18, Nikolić je postigao 15, a Slijepčević 11. U narednom kolu u ponedeljak Smederevci na svom terenu igraju sa Slogom Elit iz Kraljeva.