Rukometašice Mladog radnika poražene su u utakmici 6. kola Super A lige od Bekamenta iz Bukovičke Banje rezultatom 31:23, poluvreme 14:12. U Mladom radniku ne bi trebalo da ima nezadovoljnih. Pružili su odličan otpor jednoj od ekipa koja konkuriše za naslov prvaka države, naročito u prvih 30 minuta kada nisu dozvolili gošćama da se odelepe na više od 2 gola razlike. Dok je bilo snage u prvih 30 minuta igra Radinčanki je odlično funkcionisala. Iskusni strateg gostujućih rukometašica i nekadašnji selektor ženske reprezentacije Saša Bošković bio je poprilično nervozan u prvom poluvremenu. Početkom drugog poluvremena rukometašice Bekamenta zaigrale su jače u odbrani i na taj način umnogome poremetile ritam igre Radinčanki. Sevnulo je nekoliko kontranapada i veoma brzo je razlika porasla na 5 golova, a do kraja i na maksimalnih 8 golova.

– Čestitam ekipi Mladog radnika koji je večeras dao maksimum. Vidi se da dugo igraju zajedno i dobro se poznaju. Znali smo šta nas čeka jer rival nema igračicu koja može da šutne sa desetak metara. Trener je iskoristio na najbolji način ono što njegove igračice mogu da pruže. Mladom radniku želim da ostane u ligi jer taj klub i ovaj grad trebalo bi da imaju superligaša. Mislim da svi moraju da pomognu ovom klubu. Pri tom ne mislim samo na Radinac, već i na grad Smederevo. Mislim da i Savez treba da povede računa da i iz ovog dela Srbije imamo superligaša – istakao je Saša Bošković trener Bekamenta.

Trener domaće ekipe Jovica petković je istakao da je njegova odigrala hrabro sa mnogo truda i angažovanja protiv iskusnije i kvalitetnije ekipe.

Bekamentu čestitam na zasluženoj pobedi. U prvom poluvremenu smo odigrali onako kako smo se dogovorili uoči utakmice. Pokušali smo da odigramo isto i u drugom poluvremenu ali je iskustvo Bekamenta presudilo. Moje devojke su igrale protiv igračica koje imaju 10 i više godine iskustva igranja u ovom stepenu takmičenja i neke bivše reprezentativke. Igrali smo protiv rivala koji trenira dva puta dnevno, a na drugoj strani ja imam pet igračica koje rade i tri studentkinje. Zato mislim da bolje od ovog nismo mogli – smatra Jovica Petković.

Najefikasnija u ekipi Mladog radnika bila je Jovana Jovanović sa 8 pogodaka, 4 je postigla Milena Kojić, a gol manje Mila Tešič. Na drugoj strani Aleksandra Stamenić je postigla 10, a Kristina Cvijanović je dodala 6 pogodaka. U narednom kolu, već u sredu u Novom Sadu Mladi Radnik se sastaje sa Vojvodinom koja je, kao i Mladi radnik, u dosadašnjem toku prvenstva osvojila 3 boda.