Kakva je utakmica viđena u subotu u Sportskoj hali Smederevo. Rukometašice Mladog radnika pobedile su u drugom kolu Super B lige Srbije ekipu Srema iz Sremske Mitrovice sa 27:26. Posle prvih 30 minuta malo ko je mogao da se nada ovakvom ishodu. Gošće su su završile prvo poluvreme sa 6 golova prednosti i pritom postigle čak 20 golova. Ekipa Jovice Petkovića čak ni u Super A ligi nije primila 20 i više golova za poluvreme, osim gostovanja u Jagodini. To je u subotu pošlo za rukom rukometašicama Srema koje su znalački kažnjavale smušenu igru radinačkih rukometašica u prvom poluvremenu. T ose pre svega odnosi na Ivu Knežev koja je sa četiri pogotka sa distance najavila pobedu svoje ekipe. Kasnije su joj se pridružile  Anja Klenovski i Nataša Ćetković. Kada je počelo drugo poluvreme golom Nikoline Bulatović delovalo je da se domaćim rukometašicama sprema rezultatska katastrofa.

Tada je usledio preokret koji se retko viđa. Do 50-og minuta mreža Mladog radnika zatresla se samo još tri puta, a na semaforu je stajalo 24:24. U poslednjih desetak minuta igralo se gol za gol, a kada je dvadesetak sekundi pre kraja Milica Ninić postigla svoj drugi gol za vođstvo 27:26 izgledalo je da je pobednik odlučen. Tu nije bio kraj drami. Pet sekundi pre kraja dosuđen je sedmerac za goste. Trener gostujuće ekipe ukazao je poverenje Anji Klenovskoj, a sa druge strane Jovica Petković, trener domaćih, zamenio je do tada, u drugom poluvremenu, odličnu Ivanu Korać. Taj se potez pokazao odličnim jer je Slađana Mitrović odbranila šut što je bio znak za ogromnu radost domaćih igračica i navijača.

Ne znam šta se desilo mojim igračicama. To nam se dogodilo i u prvom kolu. Kao da ne umemo da završimo utakmicu kako treba. Čestitao bih na borbenosti domaćim rukometašicama koje su u drugom poluvremenu više želele i htele pobedu. Promašilo smo mnoga zicera i to nas je koštalo gubitka utakmice – rekao je trener gostujuće ekipe Dušan Drča.

– Iznenadila nas je njihova igračica Iva Knežev koja igra za Srem na dvojnu, inače je igrač Vojvodine. Gledali smo njihovu prvu utakmicu na kojoj se ona nije videla. Ovde je sa prva četiri šuta skidala paučinu, golmani tu nisu imali šansu. Sa druge strane, sve odbijene lopte su išle kod njih u ruke. Osim toga, u prvih desetak minuta naša odbrana nije postojala. U nastavku smo odigrali mnogobolje u odbrani i posle je sve bilo mnogo lakše. Na kraju, moram da kažem da smo se spremali, kada su sedmerci u pitanju. Ivana Korać je pre poslednjeg sedmerca imala jedan odbranjeni. Mogao sam nju da ostavim na golu. Uveo sam u igru Slađanu Mitrović koja nam je omogućila da se na kraju radujemo – rekao je trener Mladog radnika Jovica Petković.

Ivana Korać se ove sezone vratila u redove matičnog kluba i na ovoj utakmici je bila, možda, ključni igrač.

–  Igrali smo slabiju odbranu u prvom poluvremenu, manjak koncentracije. Kada je odbrana profunkcionisala onda je i nama golmanima bilo lakše. Došlo je do preokreta, a kod poslednjeg sedmerca rekla sam Slađi da može da odbrani. Tako je i bilo – naglasila je Ivana Korać. Pored golmanskog tandema, u ekipi Mladog radnika istakle su se Anđelka Milanović i Jovana Jovanović sa po 7 pogodaka, a 4 je postigla Ivana Paločević.

U trećem kolu Mladi radnik gostuje Radničkom u Beogradu. Posle dva odigrana kola na tabeli vodi Mladi radnik sa maksimalnim učinkom, a sa po tri boda slede Kininda i Petrovaradin