Odbojkaši Smederevo Carine pretrpeli su i treći poraz na domaćem terenu. U utakmici 20. kola Prve lige Srbije, odbojkaši Novog Sada pobedili su ekipu Dušana Kalinića rezultatom 3:1. Gosti su na najbolji mogući način iskoristili loš zdravstveni bilten smederevskih odbojkaša. Zbog povrede dobijene na utakmici sa Železničarom Milan Aleksić nije trenirao cele nedelje, a problem sa disajnim organima omeo je Petra Petrovića da pružu veću podršku svojim saigračima.

Uprkos svim tim problemima Smederevci su bolje otvorili susret. Poveli su sa 8:2, 10:4, 13:6 i 14:10. Nažalost, kako je set odmicao prednost domaćih se topila. U završnici seta, kada se igralo poen za poen konkretniji i prisebniji bili su gosti iz Novog Sada. Pokušao je samoj završnici uvođenjem Petrovića da nešto promeni strateg smederevskih odbojkaša ali bez rezultata za konačnih 27:25. U drugom setu gosti su dominirali u svim segmentima igre i relativno lako osvajaju ovaj deo igre rezultatom 25:20.

Smederevski odbojkaši nisu želeli tako lako da se predaju i u trećem setu, kada se lomio rezultat, na mreži je briljirao mladi Vukašin Spasojević koji je sa nekoliko odličnih blokova doneo prvi set svojoj ekipi, 25:21.

Delovalo je početkom četvrtog seta da će domaći uspeti da izbore peti set. Nažalost, nedostatak snage nosioca igre, Petrovića i Aleksića, uzeo je danak u finišu ovog dela igre koji su gosti dobili rezultatom 27:25 za konačnih 3:1 za Novi Sad.

Problemi sa Aleksićem i Petrovićem umnogome su nas omeli da danas zabeležimo pobedu. Novi Sad ima dobru ekipu, jedna lopta odlučivala je u prvom i četvrtom setu. Moglo je i drugačije da se završi. Možda da smo malo hrabrije servirali. Nisam nezadovoljan. Srećan sam što su naši mladi igrač dobro odigrali. Sledeće kolo gostujemo Nišu. Teška utakmica ali ne idemo tamo sa belom zastavom – kaže za SDsport trener smederevskih odbojkaša Dušan Kalinić.

Dva kola pre kraja, na tabeli vodi Ribnica sa 19 pobeda, sledi Niš sa dva trijumfa manje. Gotovo sigurno Kraljevčani se vraćaju u elitu, a Nišlije će to isto pokušati da urade kroz baraž. Smederevo je četvrto sa 12 pobeda.