U derbiju osmog kola Prve lige Srbije, odbojkašice Rode večeras su, više nego zasluženo pobedile Smederevo sa 3:1. Ovo je trebalo da bude derbi, ali za tako nešto potrebne su dve dobre ekipe. Večeras je u Sportskoj hali Smederevo postojala samo jedna ekipa. Lider Prve lige Srbije pokazao je da je u ovom trenutku bolji od ekipe Dragoljuba Janjića. Gošće su u svim elementima igre bile bolje od, večeras, poprilično indisponoranih Smederevki. Od ekipa koja želi u viši rang više se očekivalo. Nije bilo prijema, iz takve igre nije bilo ni adekvatnog napada, a igra u polju kao da nije postojala. U prvom setu gostujuće odbojkašice brzo su se odlepile na 5-6 poena razlike i tu prednost sačuvale su do kraja ovog dela igre, 25:20.

Drugi set protekao je u izjednačenoj igri u kojoj su u završnici više nerava i koncentracije imale odbojkašice Smedereva. Izgledalo je tada da će Smederevke nastaviti sa dobrom igrom i u trećem setu. To se nije dogodilo. Prijem kao da nije postojao i skoro da se nije igralo u trećem i četvrtom setu.

Delimično opravdanje za ovako bledo izdanje smederevskih odbojkašica je neigranje Marije Mijanović koja je pozitivna na korona virus. Ipak, kako je posle utakmice izjavio trener domaćih, to nije opravdanje.

Čestitam odbojkašicama Rode na zasluženoj pobedi. Mi nismo igrali kako smo se dogovorili. Nismo servirali agresivno, kako smo se dogovorili, da ih pomeramo i da im ne dozvolimo da se razigraju. Svi ostali elementi su nam bili dosta loši. Nema to veze što nam nije igrao prvi bloker. jer koga nema bez njega se može i mora. Bilo je ovo vrlo loše izdanje u svim elementima. Pogotovo naš korektor koja je i ono malo lopti što je dobila nije iskoristila na njenom nivou. Od nje se očekuje i mora bolje. Moramo ovo što pre da zaboravimo jer nas čeka teška utakmica u Užicu sa domaćim Jedinstvom – rekao je posle utakmice Dragoljub Janjić.

Smederevke su sada na učinku pet pobeda i 3 poraza, od kojih dva kod kuće. Sa 14 bodova nalaze se na deobi petog i šestog mesta i imaju četiri boda manje od trećeplasirane Batajnice.