Minulog vikenda startovao je šampionat Prve lige Srbije. Fudbaleri Smedereva poraženi su na gostovanju u Vranju od domaćeg Dinama sa 3:1. Smederevci su odlično odolevali napadima domaćih u prvom poluvremenu, a minut pre kraja prvih 45 minuta golom Jovkovića su došli u vođstvo. U nastavku susreta domaćin je zaigrao mnogo bolje i angažovanije. Takva igra donela im je izjednačenje u 57. minutu, a samo deset minua kasnije Dinamo je poveo 2:1. Strelci su bili Stevanović iz penala i Jovanović. Samo četiri minuta kasnije bilo je jasno ko će se radovati na prvoligaškoj šremijeri. Bajić je postigao treći pogodak za domaćina i time stavio tačku na ovaj susret.

Vrlo teška utakmica za nas, naročito posle 60. minuta. Domaćin je u ovom trenutku bolji rival od nas. Pritiskali su nas od prvog minuta. Držali smo se dobro 60 minuta, ali nismo izdržali do kraja. Nekim igračima treba vremena da se adaptiraju na Prvu ligu. Ipak je ovo značajno jače takmićenje od Srpske lige. Osetilo se odsustvo Gordića, nije ni Stanimirović igrao, nekoliko igrača nije treniralo zbog povreda, ali to nije alibi za poraz. Nadam se da ćemo već protv Kolubare prikazati bolju partiju – nada se strateg Smederevaca Nikola Puača.

U ostalim susretima ovog kola postignuti su sledeći rezultati: Metalac – Zemun 1:0, Radnički 1923 – Radnički (P) 3:0, Zlatibor – Grafičar 0:0, Sinđelić – Novi Pazar 1:1, OFK Žarkovo – Budućnost 4:0 i Trajal – Kolubara 2:1.

U drugom kolu Smederevo pred svojim navijačima dočekuje Kolubaru. Utakmica se igra u subotu 10. avgusta s početkom u 17.30.