Košarkaši Smedereva zabeležili su još jednu ubedljivu pobedu u prvenstvu Druge srpske lige grupa Zapad. Smederevci su se u 11. kolu revanširali Slogi iz Despotovca za poraz u jesenjem delu sezone  rezultatom 83:66 (19:14, 21:20, 20:19 i 23:13).

Dugo je ekipa iz Despotovca odolevala smederevskim košarkašima. U nekoliko navrata domaći su odlazili na dovcifrenu razliku ali su uporni gosti uspevali da smanje taj zaostatak. Tek u poslednjih deset minuta ekipa Ivana Mijatovića uspela je da “razoruža” košarkaše Sloge i na kraju zabeleći ubedljiv trijumf koji ih ostavlja u trci za prvo mestu u grupi u predstojećem plej ofu. Najefikasniji u ekipi Smedereva bili su Filip Stojanović sa 27 poena (sedam trojki), Stefan Torbica sa 15, a Đorđe Jakovljević je u osmom trijumfu košarkaša Smedereva dodao 13 poena. U gostujućoj ekipi istakli su se Milojević sa 19 i Stevanović i Lalović sa po 16 poena.

Teška utakmica, iako krajnji rezultat to ne govori.Velika nervoza je bila prisutna tokom celog meča,najviše zbog lošeg procenta šuta sa slobodnih bacanja i za tri poena. U poslednjoj četvrtini smo konačno pogodili šuteve za tri poena i priveli utakmicu kraju. Sledeće kolo gostujemo ekipi Paraćina, a potom sledi pauza od mesec dana nakon koje ćemo odigrati jos dve utakmice, kod kuce sa Slogom iz Batočine i u gostima sa Šumadijom u Aranđelovcu. Kako sad stvari stoje, to su ekipe koje će zajedno sa nama u plej of, a pošto se prenose međusobne pobede i porazi, logično je da su nam to dve jako važne utakmice – rekao je posle utakmice trener smederevskih košarkaša Ivan Mijatović.

Na tabeli posle 121 odigranih kola vodi Sloga iz Batočine sa 10 pobeda i jednim porazom. Sledi Smederevo sa učinkom 8-3, a na trećem mestu je KK Zicer sa 7 pobeda i 4 poraza. U narednom kolu Smederevo se sastaje sa ekipom Paraćina koja trenutno zauzima, pretposlednje, sedmo mesto.