Fudbaleri Smedereva ostvarili su treću pobedu u pripremnim susretima. Smederevci su na stadionu kraj Stare železare posle dosta muka savladali srpskoligaša ekipu IMT-a. Gosti su bolje otvorili utakmicu, a njihovu bolju igru krunisao je golom Peralović u 17. minutu. Dugo su domaći tražili put do gola gostiju i u 43. minutu preko Gordića dolaze do izjednačenja. U nastavku susreta bolje izdanje domaćih ali do potunog preokreta dolaze tek u završnici susreta kada je Milentijević postigao gol za 2:1. Mogao je u poslednjim trenucima Milentijević da postigne još jedan pogodak ali je njegov lob završio iznad prečke.

Zadovoljan sam dosadašnjim radom i zalaganjem igrača. Sada više radimo radimo na taktičko-tehničkim stvarima. Na pripremama u Kučevu smo odradili devet treninga, odigrali dve utakmice gde sam imao prilike da upoznam igrače. Mi smo još u formiranju tima, kao i većina ostalih prvoligaša. Uveren sam da ćemo do početka prvenstva podići na viši nivo svaki segment igre i da ćemo spremni dočekati prvo kolo. Prvenstvo je dugo, čeka nas mnogo utakmica i zato moramo da imamo adekvatan igrački kadar. Za nas još nije završen prelazni rok i sigurno je da ćemo dovesti još nekoliko igrača. U ovom trenutku ne bih o imenima i pozicijama koje želimo da popunimo – napominje Nikola Puača, strateg FK Smederevo 1924.

Do početka prvenstva 3. avgusta i gostovanja Dinamu u Vranju, fudbaleri Smedereva će odigrati još jednu utakmicu. Rival na generalnoj probi će biti Sloga iz Petrovca na Mlavi, naredne nedelje.