Posle 15.odigranih kola stanje na tabeli u šampionatu Super B lige Sever-Centar je nepromenjeno. Vodi Kikinda sa 27 bodova, a Smederevo je drugo sa 3 boda manje. Lider je slavio u Velikoj Plani rezultatom 33:21, dok su Smederevci na gostovanju u Lazarevcu bili bolji od Kolubare rezultatom 26:22. poluvreme 11:8.

Smederevci su odigrali, možda, najbolju utakmicu ove sezone. Kontrolisali su igru od prvog minuta i, u drugom delu sezone, odlično ukomponovanom sastavu domaćih nisu dali nimalo izgleda da mogu do dva boda. U ekipi Smedereva sve je funkcinisalo na najbolji mogući način. Golmani Martić i Todorović su bili odlični na golu, a u tome im je pomogla i odlična igra u odbrani njihovih saigrača. Na drugoj strani, u napadu su Smederevci postizali golove iz svih pozicija. Domaći, bukvalno, nisu znali od koga da se brane. Kakav-takav priključak Lazarevčani su držali do 23. minuta kada je bilo 7:7. Do odlaska na odmor smederevski rukometaši postigli su četiri, a primili samo jedan pogodak. Sa dobrom igrom su nastavili i u drugom poluvremenu. Posle deset minuta igre bilo je 15:10. Rukometaši Kolubare se nisu predavali i vrlo brzo prilaze na 15:13. Rukometaši Smedereva uspeli su da odbiju ovaj nalet domaćina i rutinskom igrom privedu utakmicu kraju.

Najefikasniji u ekipi Smedereva bili su Srđan Jevđenović sa 7 pogodaka, 6 je dodao Vladimir Antić, a četiri puta u listu strelaca upisao se Darko Stojković. U domaćoj ekipi, bolji od ostalih bili su Miloš Jovanović i Vukašin Vujošević sa po pet pogodaka. Prvenstvo se nastavlja za dve nedelje, a ekipa Nenada Martića ugostiće trećeplasirani Vrbas.