Posle sedam odigranih kola zaostatak rukometaša Smedereva za vodećim timovima Prve lige Centar sve je veći. Smederevci su u nedelju ugostili ekipu Metalca is Valjeva iprema položaju na tabeli i dosadašnjim partijama bili su veliki favorit na ovoj utakmici. Posle prvih 30 minuta delovalo je da idu ka petoj prvenstvenoj pobedi. Bilo je 14:11 za ekipu Miloša Pantovića, a razlika bi bila ubedljivija da sredinom poluvremena nisu napravili nekoliko tehničkih grešaka i tako propustili priliku da već u prvom poluvremenu reše pitanje pobednika.
U nastavku susreta gosti su veoma brzo nadoknadili zaostatak, a sredinom tog dela igre poveli sa golom razlike. Rezultatska klackalica trajala je do poslednjeg sekunda utakmice kada su gosti golom Ognjena Pejića stigli do izjednačenja 23:23.

Smederevci imaju za čim da žale, pogotovo ako se zna da u ekipi, zbog poslovnih obaveza nije bilo Miloša Filića, a ekipu je, dva dana pre ove utakmice, napustio jedan od najtalentovanijih igrača Miloš Stojanović. Na sve to treba dodati podatak da su se u drugom poluvremenu povredili Jokić i Milutinović.
– Posle dobrog prvog poluvremena i plus 3 za nas, loše smo ušli u drugo poluvreme. Iako su nam falila tri igrača, sva trojica na poziciji levog beka, pa je teret čitave utakmice na toj poziciji izneo Đorđević, mogli smo i malo bolje da privedemo utakmicu kraju. Šteta, ali idemo dalje, ima jos dosta da se igra– rekao je posle utakmice Nenad Martić.
Najefikasniji u ekipu Smedereva bili su Milutinović sa 7, Filipović je postigao gol manje, a tri puta u listu strelaca upisao se Nenad Martić. U gostujućoj ekipi 7 golova postigao je Andrija Pantić, pet je postigao kapiten Ivan Radojičić, a po četiri gola dali su Aleksa Žarković i Ognjen Pejić.
U narednom kolu rukometaši Smedereva pred svojim navijačima dočekuju drugi tim Metaloplastike iz Šapca.
Posle sedam odigranih kola na tabeli vode Sloga i Radnički iz Obrenovca sa 12 bodova i utakmicom manje, Rakovica na trećem ima 11 bodova, a Smederevo je četvrto sa 9 bodova.