Fudbaleri Smedereva odigrali su solidnu utakmicu sa Žarkovom u okviru 28. kola Prve lige Srbije. Nažalost, Smederevci su pred svojim navijačima u prvih 45 minuta prikazali odličnu igru i kao plod takve partije stigli su do ubedljivog vođstva od 3:1. Gosti su se prvi  radovali. Igrao se 18. minut kada je Nešović doveo goste u vođstvo. Samo dva minuta kasnije Stojković šutem sa dvadesetak metara donosi izjednačenje. Radost domaćih se nije ni stišala, a Tripković postiže pogodak za vođstvo domaćina od 2:1. Deset minuta pre kraja prvog pluvremena Bajić postiže treći pogodak za domaće i tada je izgledalo da se Smederevcima posle dužeg posta smeši prva prvenstvena pobeda.  Isti igrač je nešto kasnije bio u prilici da povisi prednost svoje ekipe ali je bio neprecizan.

Taj poraz se na kraju osvetio domaćim fudbalerima. U 15. minutu nastavka Kiković je smanjio prednost domaćina na 3:2, a 15 minuta pre kraja Nikolić je doneo izjednačenje ekipi Žarkova.  Igrala se nadoknada vremena kada je Kovačević postigao četvrti pogodak za domaćina, ali je sudija ovog susreta Radaković ponišio pogodak zbog prekrašaja u kaznenom prostoru gostiju.

Smederevo se u narednom kolu u Novom Sadu sastaje sa ekipom Kabela. Sa istim rivalom Smederevci su jesenas igrali na svom terenu 2.1 ali su posle te utakmice, zbog sumnje da je utakmica nameštena, kažnjeni od FSS oduzimanjem 10 bodova i sa 2 miliona dinara. Upravo zbog te kazne FK Smederevo će od naredne sezone igrati u Srpskoj ligi grupa Zapad.

Smederevce je na ovoj utakmici sa klupe vodio Nebojša Maksimović, nekadašnji igrač Crvene zvezde i trener u mlađim kategorijama ovog tima.  Pored toga, vodio je Zemun, Dinamo iz Vranja, Kolubaru. OFK Beograd, Jedinstvo iz Uba, a u Smederevo je stigao posle angažmana u Kini.

Dva kola pre kraja Smederevo je poslednje na tabeli sa 19 bodova, koliko na pretposlednjem ima i Budućnost iz Dobanovaca. Vodi Metalac sa 50 bodova, sa po 48 slede Grafičar i Zlatibor, a Kolubara i Zlatibor na četrtom, odnosno, petom mestu prikupili su po 47 bodova.