Rukometaši Smedereva nisu uspeli da ponove partiju iz Vrbasa kada su naneli poraz lideru na tabeli. Smederevci su u osmom kolu Super B lige grupa Sever-Centar, poraženi pred svojim navijačima od Jugovića iz Kaća sa 25:23, poluvreme 18:13 za goste. Gosti su odneli ceo plen, a u tom poslu obilato su im pomogli domaći rukometaši. Očekivalo se da će rukometaši Smedereva osokoljeni pobedom u prethodnom kolu učiniti sve da zabeleže još jedan trijumf koji bi mnogo značio u borbi za opstanak. Nažalost, smederevski rukometaši bili su bleda senka ekipe koja je napravila najveće iznenađenje u dosadašnjem toku šampionata trijumfom nad Vrbašanima.

U okršaju sa Jugovićem već na početku su dozvolili gostima da povedu sa 3:0. Treba reći da je sastav Smedereva bio pojačan iskusnim Filićem koji se posle više od pet meseci ponovo pojavio u dresu Smedereva. Višemesečno odsustvo sa terena se umnogome osetilo jer je sva tri njegova pokušaja u prvom poluvremenu lako osujetio golman gostiju Zoran Andrić. Uprkos velikom broju grešaka, neiskorišćenih napada i vrlo loše igre u odbrani, domaći su u 22. minutu stigli do izjednačenja 12:12. U narednih nekoliko minuta prisustvovali smo reviji promašaja sa obe strane. U finišu ovog dela utakmice ponovila se priča iz utakmice sa Crvenkom. Kaćani su napravili seriju od 5:0 za velikih 17:12 uoči poslednjih 60 sekundi. Usledio je pogodak Martića za 17:13, ali nedugo nakon toga Momčilović vraća pet golova prednosti svom timu. U poslednjim sekundama prvog poluvremena Martić je imao sedemrac da smanji prednost gostiju ali je lopta završila na stativi.

U drugih 30 minuta gledali smo veoma lošu rukometnu partiju jedne i druge ekipe. Rukometaši Jugovića su u 36. minutu poveli sa 6 golova razlike i izgledalo je da sledi još jedan ubedljiv poraz Smederevaca. Na sreću, Aleksandar Martić počeo je da hvata šuteve gostiju, a na drugoj strani neumoljivi su bili Martić, Blagojević i Stojković. Traćak nade u eventualni preokret ukazao se u 57. minutu kada su Smederevci prišli na samo gol zaostatka – 23:22. Do preokreta nije došlo jer su smederevski rukometaši u finišu odigrali bez ideje i brzopleti što su gosti umeli da kazne za konačnih 25:23.

Po završetku utakmice domaći su imali poprilično prigoovra na neke sudijske odluke koje, tako se bar sa tribina činilo, nisu imale uticaja na rezultat.

Veliki broj tehničkih grešaka, izgubljenih lopti, grešaka u koracima i očajna realizacija u napadu, uz golmane koji ništa nisu odbranili u prvom poluvremenu ( drugom je bilo mnogo bolje) morali su da dovedu do poraza. Ako su Kolubara i Crvenka pokazali snagu u sali OŠ Dimitrije Davidović, čini se da je Jugović morao da padne pred izabranicima Nenada Martića.

Mnogo smo loše otvorili utakmicu, imali mnogo početničkih grešaka, a i suđenje u drugom poluvremenu nije bilo najbolje. Onaj ko se malo bolje razume mogao je da vidi kako su arbitri sudili. Kod njihovog odlučujućeg gola sudije su morale da sviraju pasivnu igru gostiju. Svirali su im faul koji nije postojao i na kraju njihov igrač sa 15 metara stiže na šest metara, postiže pogodak a da nije tapnuo loptu. Morali su da se sviraju koraci. Osim toga, mi imamo ozbiljnih kadrovskih problema. Pokušali smo da to malo zakrpimo sa Filićem i Đorđevićem ali se videlo da ne ide. Teško ćemo dalje bez bekovske linije. Ovo što sad imamo je tanko i to je danas uzelo danak – smatra Nenad Martić.

Najefikasniji u ekipi Smedereva bili su Martić sa 7 Jokić sa 6 i Blagojević sa 5 pogodaka. Interesantno je da su još samo dvojica smederevskih rukometaša uspeli da se upišu u listu strelaca – Stojković 3 puta i Filić sa 2 pogotka. U gostujućoj ekipi, odlični su bili Momčilović i Grozdić sa po 6 pogodaka.

U narednom kolu Smederevo se u Bačkoj Palanci sastaje sa RK Lavovi. Naredni rival je u dosadašnjem toku sezone zabeležio tri pobede, a u ovom kolu je poražen u Beogradu od Voždovca koji je tako ponovo Smederevcima prepustio fenjer Super B lige Centar – Sever.