Rukometaši Smedereva revanširali su se ekipi Sivca za poraz iz prvog dela sezone. Smederevci su na gostovanju u Sivcu odigrali odličnu utakmicu i protiv oslabljenog rivala zabeležili više nego zasluženu pobedu rezultatom 31:22 (14:10). Razlika je mogla da bude ubedljivija da trener smederevskih rukometaša od sredine drugog poluvremena nije pružio priliku rezervistima što je domaćinu pomoglo da poraz smanji na jednocifrenu razliku. Smederevci su u 45. minutu vodili sa 26:13. Koliko su gosti bili superiorni može da potvrdi činjenica da je domaćin samo jednom uspeo da izjednači i to na 5:5 u 10. minutu meča. Usledila je serija od 4:0 za 9:5, a u 29. minutu bilo je već 14:8. u poslednjem minutu dolazi do malog opuštanja što su Sivčani iskoristili da smanje rezultat na 14:10.

Ono što su započeli u prvom, gosti su nastavili u drugom poluvremenu. Odbrana Smederevaca, na čelu sa golmanom Todorovićem, fukcionisala je kao sat i otuda samo dva gola domaćih u prvih 13 minuta nastavka susreta. U međuvremenu, rukometaši Smedereva su postigli 9 pogodaka.

Gosti su utakmicu rutinski priveli kraju i zasluženo došli do pobede koja ih ostavlja u trci za plasman u elitu.

Pribojavao sam se ovog gostovanja ali se ispostavilo bespotrebno. Sivac je dobra ekipa, iskusna, znaju da igraju rukomet, pogotovo na domaćem terenu. Pored toga, boli još uvek “rana” iz prvog dela koju su nam naneli… Dogovoreno u svlačionici su momci ispoštovali i zaista nije bilo problema. Moram i da se zahvalim domaćinu na dočeku i gostoprimstvu koje su nam ukazali i pre i posle utakmice.U sledećem kolu dočekujemo Voždovac i nadam se još jednom dobrom izdanju mojih momaka – nada se Martić.

Najefikasniji u ekipi Smedereva bio je Vlada Aleksić koji je postigao 9 pogodaka, 5 je dodao Marjanović, a po četiri puta golmana Sivca savladali su Darko Stojković i Jevđenović. U domaćoj ekipi istakli su se Žegarac sa 7 i Klasan i Vemić sa po 5 pogodaka.

U narednom kolu Smederevo na svom terenu dočekuje poslednjeplasirani Voždovac koji je u ovom kolu poražen od Kikinde sa 27:21.

Posle ovog kola situacija na tabeli je nepremenja, što se tiče vodećeg dvojca. Kikinda je prva sa 23 boda, a Smederevo drugo sa 20 bodova.