Košarkaši Smedereva ostvarili su ubedljiv trijumf na gostovanju u Trsteniku. U trećem kolu plej of lige za popunu Prve srpske lige Smederevci su deklasirali domaću Prvu petoletku rezultatom 87:63 ( 28:23, 20:7, 19:15 i 20:18). Ekipa Ivana Mijatovića dominirala je u svim elementima igre i, lakše nego što se očekivalo, stigla do bitne pobede na gostujućem terenu.

Lakše nego što smo očekivali smo došli do pobede. Pribojavali smo se ovog gostovanja, jer ekipa Prve Petoletke igra dobro pred svojim navijačima. Malo slabije smo odigrali u odbrani u prvoj četvrtini  i  primili veliki broj poena, ali je to već do poluvremena došlo na svoje i uspeli smo da napravimo 18 razlike. Do kraja sigurnom igrom došli smo do ubedljive pobede.  U sledećem kolu pred svojim navijačima dočekujemo Goč. Nadamo se da ćemo nastaviti pobednički niz i tako napraviti dobru uvertiru pred derbi sa Slogom Elit za dve nedelje – nada se strateg smederevskih košarkaša.

Na utakmici u trsteniku Smederevce su do pobede vodili Stefan torbica sa 32 poena (7 trojki) i Filip Stojanović koji je domaćinu ubaci 21 poen.

Vodeći tim na tabeli Sloga Elite teškom mukom je na domaćem terenu pobedila KK Zicer rezultatom 71:64. Sloga iz Batočine, koja deli drugo mesto sa Smederevo slavila je na gostovanju Goču rezultatom 76:64. Utakmica Trepča – Kruševac nije odigrana jer kruševljanima nije bio dozvoljen ulazak na Kosovo i Metohiju. Na tabeli vodi Sloga Elite sa 17 bodova. Slede Smederevo i Sloga iz Batočine sa bodom manje.