Posle poraza u Vranju, fudbaleri Smedereva želeli su da se na prvoligaškoj premijeri pred svojim navijačima prikažu u najboljem svetlu. Nažalost, želje i mogućnosti u ovom trenutku nikako ne idu jedno s drugim. Lazarevačka Kolubara slavila je ubedljivu i zasluženu pobedu rezultatom 3:0. Na isteku 15. minuta bilo je 2:0 za goste i već tada se znalo da bodovi odlaze u Lazarevac. Najpre je Đenić u 12. minutu posle nionšalantne odbrane domaćih glavom doveo svoju ekipu u vođstvo, a samo dva minuta kasnije isti igrač je iz jedanaesterca duplirao prednost svog tima. Odličnu igru svog tima Đenić je krunisao u 55, minutu svojim trećim pogotkom za laku i ubedljivu pobedu Kolubare. Imali su i Smederevci nekoliko prilika ali je izostala realizacija.

Laka pobeda Kolubare i težak poraz za nas. Napravili smo početničke greške i lako dozvolili rivalu da pobede sa 2:0. Tada je bilo vrlo teško igrati, naročito sa satvom u kome smo bili i sa ekipom koja je još u formiranju. Pojedine igrače nisam mogao da prepoznam. Analiziraćemo utakmicu i videćemo šta je razlog ovakvom izdanju. Iako nam je težak raspored nadam se da ćemo u narednom kolu, kada gostujemo Bačkoj, dojučerašnjem superligašu, pružiti bolju partiju. Mislim da dobro organizovanom igrom možemo da im se suprotstavimo i da dođemo do povoljnog rezultata – smatra Nikola Puača trener FK Smederevo 1924.

U ostalim utakmicama ovog kola postignuti su sledeći rezultati: Budućnost – Trajal 0:1, Grafičar – Žarkovo 1:0, Novi Pazar – Zlatibor 2:0, Zemun – Sinđelić 3:0, Radnički (P) – Metalac 2:1, Kabel – Radnički 1923 3:2, Dinamo – OFK Bačka 2:1 i Smederevo 1924 – Kolubara 3:0.

Na tabeli sa po šest bodova vode Dinamo i Trajal. Na začelju  su bez bodova Smederevo 1924 i Budućnost iz Dobanovaca.

U trećem kolu, koje je na programu u sredu, sastaju se: OFK Bačka – Smederevo, Radnički 1923 – Dinamo, Metalac – Kabel,  Sinđelić – Radnički (P), Zlatibor – Zemun, OFK Žarkovo – Novi Pazar, Trajal – Grafičar i Kolubara Budućnost.