Smederevski rukometaši ugostili su u drugom kolu nastavka prvenstva Prve lige Centar ekipu Rakovice koja im je jesenas nanela više nego ubedljiv poraz. Pred Smederevcima su bila dva motiva. Revanširati se za taj poraz i istovremeno zabeležiti pobedu koja će ih ostaviti u trci za plasman u Super B ligu.

Ono što su nagovestili pobedom u Petrovcu, ekipa Miloša Pantovića potvrdila je i u okršaju sa mladom i vrlo talentovanom ekipom Rakovice da sa pravom želi u viši stepen takmičenja. Gosti su odolevali u prvoj polovini prvog poluvremena najviše zahvaljujući odličnim intervencijama golmana Stefana Ćirića, ali i neverovatnim promašajima kapitena Smedereva Marka Jokića. Promašio je četiri zicera uz jedan neiskorišćen sedmerac. Međutim, kada je sredinom prvog pluvremena iz igre zbog žutog, crvenog, a posle i plavog kartona, isključen odlični levi bek gostiju Luka Ivanić domaćima je posao umnogome bio olakšan. Do odlaska na veliki odmor domaći su imali tri gola prednosti 16:13.

Dalji tok utakmice odredio je početak drugog poluvremena. Prednost domaćih je rasla iz minuta u minut i kada su posle 13 minuta poveli sa 23:17 bilo je očigledno da bodovi ostaju u Smederevu. Domaći su rutinskom igrom u preostalih 15-ak minuta sačuvali prednost za devetu, više nego zasluženu, pobedu. Na semaforu je na kraju stajalo Smederevo – Rakovica 29:23.

Utakmica je bila prava prvenstvena, borbena… Momci iz Smedereva su zasluženo pobedili. Bili su bolji rival, a nas je poremetilo isključenje našeg najboljeg igrača u prvom poluvremenu. Borili smo se koliko smo mogli, ali smo napravili mnogo tehničkih grešaka – rekao je posle utakmice trener rukometaša Rakovice Srđan Kontić.

Strateg smederevskih rukometaša ističe da je postojao određeni pritisak kod njegovih igrača, pre svega zbog važnosti pobede u derbiju drugog kola nastavka prvenstva.

Igrali smo sa ekipom koja nam je očitala lekciju u orvom delu sezone. Želeli smo da dobijemo makar i sa golom razlike. Sa druge strane, znali smo da je pobeda imperativ. Da smo nekim slučajem izgubili od odlične ekipe Rakovice, mislim da bi naše šanse za Super B ligu bile svedene na minimum. Odlično smo odigrali drugo poluvreme i tu je bio ključ pobede. Igra nije bila slična partiji koju smo pružili u Petrovcu, ali ulog i domaći teren su uticali da malo slabije odigramo. Sad je bitno da se dobro odmorimo i spremimo za naredno kolo. Očekuje nas Rekrativo u Beogradu. Iskusna ekipa  i izvesno je da nas očekuje vrlo teška utakmica – smatra Miloš Pantović.

Najefikasniji u ekipi Smedereva bili su Jokić sa 10, Martić sa 5 i Stojković sa 4 pogotka. U gostujućoj ekipi istakli su se Đurović sa 6, Alavanja sa 5 i Ivanić i Radoman sa po 4 pogotka. Ipak, najbolji pojedinac utakmice bio je golman smederevskih rukometaša Aleksandar Martić koji je začarao mrežu u drugih 30 minuta. Imao je više od 10 odbrana uz tri odbranjena sedmerca.Posle  13 odigranih kola na tabeli vodi Sloga sa 22 boda, PKB je drugi sa 20, a Smederevo na trećem ima bod manje.