Futsaleri Smedereva su posle 13 odigranih kola u Futsal ligi Srbije zakovani za dno tabele i jedina su ekipa koja u dosadašnjih 13 kola nije osetila slast pobede.

U prvom kolu nastavka Smederevci su u Novoj Pazovi poraženi od istoimenig domaćina sa 13:2, a u petak su pred svojim malobrojnim navijačima položili oružje pred Kalčom iz Niša. U okršaju ekipa koje se bore da spasu prvoligaški status, bolje su krenuli domaći.

U 10. minutu Smederevci su poveli golom Jevtića. Radost domaćih kratko je trajala jer su u 13. i 17. minutu primali po dva pogotka. Mrežu Smederevaca tada su pogađali Pavlović tri puta i jednom Trojanović za vođstvo gostiju od 4:1. Tračak nada ukazao se u poslednjem minutu prvog dela kada je Škorić prepolovio prednost Nišlija.

Nažalost, u drugih 20 minuta još dve lopte završile su u mreži domaćih kojima je ponestalo daha, a bilo je evidentno da novajlijama u ekipi Smedereva nedostaje iskustva. Golove za ekipu Kalča u drugom poluvremenu postigli su Maksimović i Kostić.

U narednom kolu Smederevci se u Novom Pazaru sastaju sa istoimenim timom i sve osim pobede domaćina bilo bi veliko iznenađenje.