Košarkaši Smedereva nastavljaju sa dobrim partijama u prvenstvu Druge srpske lige Zapad. U utakmici trećeg kola, odigranoj u Dvorani Smederevo košarkaši Smedereva savladali su ekipi OKK Kruševac rezultatom 83:75, po četvrtinama 23:21, 10:22, 34:16 i 16:16. Kruševljani su dobro namučili domaćina koji je, izgleda, već pre utakmice upisao pobedu jer su gosti u Dvoranu Smederevo došli posle dva vezana poraza. Gosti su bolje otvorili utakmicu, poveli sa 15:6, ali je posle toga domaćin napravio seriju od 11:0. Do kraja prve četvrtine igralo se koš za koš što je bilo dovoljno da na prvu malu pauzu domaći odu sa košem prednosti. U drugoj četvrtini igra domaćih se raspala. Čarapani su napravili seriju od 16:2, a prvi koš Smederevci su dali na isteku šestog minuta druge četvrtine. Do odlaska na veliki odmor gosti su imali lepih devet poena prednosti.

Posle razgovora u svlačionici, za samo dva minuta nastavka Smederevci su izjednačili, a nakon toga i poveli. Kada je, posle nesportske i prigovora, isključen najiskusniji igrač gostiju, Nenad Miletić delovalo je da su domaći nadomak pobede. Nažalost,posle samo nekoliko minuta kod vođstva Smedereva od 11 razlike Akesandar Tešić pravi nesportsku, prigovara sudiji i zarađuje isključujuću grešku. To gosti koriste i prilaze na samo  tri poena zaostatka. Uspeli su da se konsoliduju košarkaši Smedereva i u poslednjih desetak minuta dođu do veoma važne pobede.

Najefikasniji u ekipi Smedereva bili su Stefan Torbica sa 21 poenom, Đorđe Jakovljević je ubacio 19, a dvocifreni su bili još Aleksandar Tešić i Nemanja Nikolić sa po 11 poena. U gostujućoj ekipi istakao se omaleni plejmejker Veljko Gavrić sa 21 košem, Topličanin je postigao 13, a Dimitrijević 11. Posle nepotpunog trećeg kola, košarkaši Smedereva vode na tabeli sa maksimalnim učinkom. Učenici Ivana Mijatovića u narednom kolu u derbiju igraju u Despotovcu sa Slogom najozbiljnijim kandidatom za prvo mesto. Smederevci će na ovoj utakmici biti jači za Filipa Stojanovića koji se posle nekoliko godina pauze vratio u matični klub.