U derbiju sezone Druge lige Zapad košarkaši Smedereva deklasirali su u subotu Slogu iz Batočine rezultatom 92:61. Posle neizvesnih 20 minuta koje su domaći dobili sa samo dva poena razlike 35:33 (uz osam promašenih slobodnih bacanja i očajnim procentima šuta za tri poena), momci Ivana Mijatovića su u trećoj četvrtini oduvali sa parketa ekipu Sloge. Domaći su u tom periodu igre postigli 31, a primili samo 14 poena. Poslednja četvrtina bila je samo formalnost u kojoj su domaći samo uvećali svoju prednost na ogromnih 31 razlike.

Značaj utakmice je uticao na to da bude prisutna nervoza kod igrača u prvom poluvremenu. Velikim delom i zbog toga su sudije dodelile gostima 5, a nama 3 tehničke greške.  Treća četvrtinu smo odlično odigrali i tu smo rešili pitanje pobednika. Sledeće kolo igramo u Aranđelovcu protiv Šumadije. Idemo na pobedu jer je bitno da u pelj of koji počinje za dve nedelje uđemo samo sa jednim porazom od Sloge iz Batočine od koje smo bolji u međusobnom skoru jer smo tamo poraženi sa samo pet poena razlike – ističe trener smederevskih košarkaša Ivan Mijatović.

Smederevci su ovom pobedom preuzeli čelnu poziciju na tabeli i dokazali da nemaju premca u ovoj grupi. Pojačani Torbicom i Stojanovićem, uz oporavljenog Tešića i sa raspoloženim Nikolićem i Jakovljevićem, koji se probudio u drugom poluvremenu, domaći su pokazali svu svoju snagu. na drugoj strani, osim Arnauta u Kostića u gostujućoj ekipi nije bilo raspoloženog igrača. senku na utakmicu bacilo je ponašanje gostiju koji su reagovali gotovo na svaku odluku sudija koji, definitivno, nisu bili krivi za njihov ubedljiv poraz u Dvorani Smederevo. Na 95 sekundi pre kraja utakmice pretili su da neće odigrati do kraja, ali su ubrzo shvatili da im takav poraz nikako ne bi išso na ruku uoči plej ofa i borbe za plamsan u Prvu srpsku ligu.

Najefikasniji u ekipi Smedereva bili su Tešić i torbica sa po 20 poena. Dvocifreni su još bili Stojanović sa 13 i Jakovljević sa 11 poena.